Inter - Sassuolo 2:1Inter po dohrávce vede ligu o 11 bodů

Řím

Fotbalisté Interu Milán porazili v dohrávce 28. kola italské ligy 2:1 Sassuolo a po desáté výhře za sebou vedou tabulku už o 11 bodů před městským rivalem AC. Devět zápasů před koncem tak svěřenci trenéra Antonia Conteho směřují za mistrovským titulem, který naposledy získali v roce 2010. V dohrávce 3. kola úřadující mistr Juventus zdolal také 2:1 Neapol.

Lautaro Martínez z Interu po gólu proti Sassuolu.

Inter splnil roli favorita díky vydatnému přispění svého hvězdného útočníka Romelua Lukakua. Belgický kanonýr vstřelil v 10. minutě hlavou první gól zápasu po centru Ashleyho Younga a v 67. minutě vyslal do brejku kolegu z útoku Lautara Martíneze, jenž střelou k tyči zvýšil. Sassuolo snížilo pět minut před koncem díky krásné střele Hameda Traorého, ale všechny tři body zůstaly na San Siru.

V druhé dnešní dohrávce se po dvou propadácích dočkal vítězství Juventus, který z předchozích duelů proti sestupem ohroženým Beneventu a FC Turín získal pouze bod. Skóre otevřel ve 13. minutě svým 25. gólem v sezoně nejlepší střelec Serie A Cristiano Ronaldo po přihrávce Federica Chiesy, jenž si pohrál s obránci Neapole.

V 73. minutě pak oslavil gólem návrat do sestavy Paulo Dybala, jenž kvůli zranění nehrál od ledna. V poslední minutě snížil z penalty Lorenzo Insigne, Juventus už ale výhru udržel. Turínský velkoklub, který už má pouze teoretickou naději na zisk desátého titulu za sebou, je v tabulce třetí s odstupem 12 bodů na Inter.