AC Milán - Inter 1:2Inter zvládl derby a je italským mistrem

Fotbalisté Interu Milán porazili v dohrávce 33. kola 2:1 městského rivala AC a získali jubilejní 20. italský titul. Pět kol před koncem ligy mají svěřenci trenéra Simone Inzaghiho v čele tabulky nedostižný náskok 17 bodů právě před svým dnešním soupeřem.

Fotbalisté Interu Milán slaví zisk jubilejního 20. titulu

„Nerazzurri“ nasměroval za dalším titulem po třech letech v 18. minutě hlavičkou po rohu Francesco Acerbi, čtyři minuty po přestávce zvýšil střelou k tyči Marcus Thuram. V 80. minutě snížil dorážkou hlavičkou zblízka Fikayo Tomori, ale zbytek zápasu už Inter ubránil. V nastaveném čase byli po rozmíšce vyloučeni Denzel Dumfries z Interu a milánský Theo Hernandez, těsně před závěrečným hvizdem viděl červenou kartu ještě kapitán AC Milán Davide Calabria.

Inter tak získal jako první klub po držiteli rekordních 36 titulů Juventusu druhou hvězdičku ke znaku udělovanou za každých deset triumfů. Na druhém místě historické tabulky se osamostatnili od AC Milán, jenž své devatenácté „scudetto“ vybojoval před dvěma lety.

Tým trenéra Stefana Pioliho, jehož pozice je podle médií v ohrožení, prožil další neúspěch po čtvrtečním vyřazení ve čtvrtfinále Evropské ligy s AS Řím. S Interem prohrál už šesté derby za sebou.