FC Turín - AC Milán 0:0Zima pomohl k remíze s lídrem tabulky, Neapol podlehla Fiorentině

Lídr italské fotbalové ligy AC Milán remizoval v 32. kole 0:0 na hřišti FC Turín, za který odehrál 63 minut reprezentační obránce David Zima. Třetí Neapol prohrála 2:3 s Fiorentinou a na první místo ztrácí dva body. Ciro Immobile zařídil hattrickem výhru Lazia Řím 4:1 v Janově a je nejlepším střelcem soutěže. Pohárové příčky se vzdalují Bergamu, které podlehlo 1:2 domácímu Sassuolu.

Nejlepší střelec italské fotbalové ligy Ciro Immobile vstřelil hattrick při výhře Lazia nad FC Janov.

AC Milán remizoval bez branek podruhé za sebou a stejně jako před týdnem s Boloňou s týmem z druhé poloviny tabulky. Přičinil se o to i Zima, jenž se objevil v sestavě Býků poprvé od 12. února a zápasu s Benátkami. První příčku má ve vyrovnané tabulce ve svých rukách Inter, který ztrácí dva body a má zápas k dobru.

Neapol sice bojuje o první scudetto od roku 1990, na domácí půdě ale prohrála už pátý ligový duel v sezoně. Na vedoucí Gonzálezův zásah dokázal odpovědět střídající Mertens, Fiorentina ale rozhodla dvěma góly v 66. a 72. minutě, trefili se Ikoné a Cabral. Osimhen v závěru už jen snížil.

Fialky navázaly na pohárový triumf a zvítězily na stadionu Diega Maradony podruhé v sezoně. To se naposledy povedlo Laziu v ročníku 2014/15. Fiorentina se posunula na sedmé místo o dva body za pohárové pozice.

Osmé je Bergamo, které pokořil dvěma brankami Traoré. V nastavení zkorigoval skóre Muriel, jenž dal v Serii A 25. gól z pozice střídajícího hráče. Ve tříbodové éře dal stejný počet už jen bývalý útočník Juventusu nebo Cagliari Alessandro Matri.

Immobile neskóroval v předchozích třech soutěžních zápasech, na hřišti předposledního týmu soutěže si to ale vynahradil. Dvaatřicetiletý kanonýr nejprve v závěru první půle zvýšil křížnou střelou na 2:0, po hodině hry nadvakrát zakončil únik a sedmý hattrick v Serii A završil v 76. minutě technickým obstřelem na zadní tyč.

Immobile má v této sezoně na kontě 24 ligových branek a o dva zásahy předstihl dosavadního lídra tabulky střelců Dušana Vlahoviče z Juventusu. Biancocelesti zůstali šestí za městským rivalem AS, které po obratu porazilo 2:1 poslední Salernitanu.

Italská fotbalová liga - 32. kolo:
FC Janov - Lazio Řím 1:4 (68. vlastní Patric - 45.+1, 63. a 76. Immobile, 31. Marušič)
Benátky - Udine 1:2 (86. Henry - 35. Deulofeu z pen., 90.+4 Becao)
Neapol - Fiorentina 2:3 (58. Mertens, 84. Osimhen - 29. González, 66. Ikoné, 72. Cabral)
Sassuolo - Bergamo 2:1 (24. a 61. Traoré - 90.+3 Muriel)
AS Řím - Salernitana 2:1 (81. Pérez, 85. Smalling - 22. Radovanovič)
FC Turín - AC Milán 0:0