Salernitana - AC Milán 2:2Fotbalisté AC Milán ztratili překvapivě dva body na hřišti posledního

Fotbalisté AC Milán ztratili v 17. kole italské ligy překvapivě dva body na hřišti poslední Salernitany remízou 2:2 a jejich městský rival Inter se jim v sobotu může v čele tabulky vzdálit už na 11 bodů. Navíc se k nim na čtvrtém místě přiblížila Fiorentina, která vyhrála v Monze 1:0.

Milánský Olivier Giroud během zápasu se Salernitanou.

Salernitana prohrála předchozí tři zápasy, ale její trenér Filippo Inzaghi ji dokázal dobře připravit na klub, v jehož barvách jako hráč zářil. Hosté sice vedli po střele Angličana Tomoriho, ale Argentinec Fazio hlavičkou po rohovém kopu vyrovnal a Candreva přidal z dálky druhý gól. Až v poslední minutě odvrátil porážku favorita Srb Jovič.

Fiorentina prožívá podle získaných bodů v italské lize nejlepší podzim od roku 2015, což stvrdila i postupem z prvního místa v Konferenční lize. V Monze dal vítězný gól Argentinec Beltrán. Parádně vystřelil také Antonín Barák, který se po delší době v Serii A vrátil do základní sestavy, ale brankář Di Gregorio mu první ligový gól v této sezoně nedovolil.

Lazio Řím se po dvou kolech vrátilo na vítěznou vlnu a vyhrálo v Empoli 2:0. Domácí znovu potvrdili, že se jim na jejich stadionu vůbec nedaří. V deseti zápasech na svém hřišti získali jen pět bodů a dali pět branek, což je nejhorší bilance ze všech týmů. Francouz Guendouzi zakončil závar před domácí brankou, při němž obránci zblokovali tři střely, a dal první gól v Serii A od zářijového příchodu z Marseille. Druhou branku přidal po změně stran Zaccagni.

FC Janov zvítězil poprvé po čtyřech zápasech. V Sassuolu po prohraném poločase Islanďan Gudmundsson proměnil penaltu a Ekuban z Ghany zařídil výhru 2:1.