Článek
Pohroma, katastrofa! Italská média nešetří Římany, když kriticky komentují, co se dělo v jejich nedělním zápase. Sám sebe ale nešetří ani Gattuso, který po jarní italské reprezentační ostudě novou klubovou kapitolu své trenérské kariéry začal propadákem.
Lazio je jediným z dvanácti klubů Serie A, který vypadl v této fázi pohárové soutěže. V samotném zápasu měl favorit podle očekávání převahu. Skóre ale bylo dlouho vyrovnané, protože zakončení Římanům nefungovalo. A tak přišel v 75. minutě trest, když skóroval Francesco Ruocco. V nastaveném čase vítězství hostů zpečetil střídající Ismael Cajazzo.
Z finále v předešlé sezoně tak Lazio skočilo rovnou do propadáku v prvním kole nového ročníku. Gattuso se neubránil sebekritice. „Facka do tváře. Beru na sebe zodpovědnost. Teď to bolí, musíme se omluvit,“ citoval Corriere dello Sport mistra světa z roku 2006.
Zároveň osmačtyřicetiletý trenér mluvil o spoustě nedostatků ve hře Lazia. Tým z italské metropole převzal na konci června, když o dva měsíce dříve rezignoval na funkci trenéra italské reprezentace poté, co se squadra azzurra potřetí v řadě nekvalifikovala na mistrovství světa.
V Laziu nahradil Maurizia Sarriho. Sedmašedesátiletý matador předčasně ukončil smlouvu po zklamání z předchozí sezóny, v níž v Serii A skončil s římským celkem devátý.
Gattuso oslavil v letech 1999 až 2012 s AC Milán dva ligové tituly (2004, 2011) a dva triumfy v Lize mistrů (2003, 2007). V roli trenéra vedl mimo jiné AC, Neapol, Valencii a Marseille.










