Americký golfista Harman vede British Open o pět ran i po třetím kole

Americký golfista Brian Harman udržel na British Open výrazné vedení o pět úderů i po třetím kole a v neděli se pokusí poprvé vyhrát turnaj kategorie major. Šestadvacátý hráč světového žebříčku dnes obešel hřiště v Hoylake s dvěma ranami pod par a celkově má skóre -12.

Američan Brian Harman na British Open.

Na druhé místo se posunul jiný Američan Cameron Young, jenž byl na nejstarším turnaji světa druhý už loni v St. Andrews. Rekordní kolo hřiště Royal Liverpool dnes zahrál Španěl Jon Rahm a výsledek 63 mu vynesl posun na třetí pozici. Na lídra ztrácí šest ran.

S odstupem dalšího úderu je pětice golfistů na děleném čtvrtém místě včetně Tommyho Fleetwooda, jenž by rád vyslyšel volání fanoušků po prvním anglickém vítězi British Open po 31 letech.

Harman dosud vyhrál na PGA Tour jen dva turnaje, naposledy v roce 2017. V tomtéž roce vedl po třetím kole US Open s výsledkem -12, ale v neděli prohrál s Brooksem Koepkou.

The Open Championship, golfový turnaj kategorie major v Hoylake (dotace 16,5 milionu dolarů, par 71) - po 3. kole: