Davidson Spilková bojovala v Johannesburgu o vítězství, nakonec byla čtvrtá

Golfistka Klára Davidson Spilková obsadila na turnaji Ladies European Tour v Johannesburgu dělené čtvrté místo. Česká jednička dlouho bojovala o prvenství, nakonec zaostala o tři rány za vítěznou Angličankou Lily May Humphreysovou.

Klára Davidson Spilková na archivním snímku.

Do posledního dne šla Davidson Spilková ze třetí pozice a ztrácela tři údery na vedoucí Švédku Mou Folkeovou. V polovině závěrečného čtvrtého kola byla osmadvacetiletá česká profesionálka dokonce na průběžném děleném prvním místě poté, co na úvodních devíti jamkách zahrála třikrát birdie a jedno bogey.

Druhá část jí už tolik nevyšla, především bogey na jamkách číslo 14 a 15 ji připravily o šanci na třetí titul z Ladies European Tour. Skóre 73 ran bylo pro dvojnásobnou českou olympioničkou nejhorším výsledkem na hřišti Modderfontein Golf Clubu.

Na druhé místo, které obsadily Folkeová a Španělka Ana Peláezová, ztratila Davidson Spilková jedinou ránu. Dvacetiletá Humphreysová se blýskla na závěr 67 ranami a mohla se radovat z prvního vítězství na nejvyšším evropském okruhu.

Tituly na Ladies European Tour vybojovala česká olympionička v roce 2017 v Rabatu a loni v září na Irish Open. Letošní sezonu zahájila Davidson Spilková před dvěma týdny 40. místem v Džiddě.

Další česká golfistka Sára Kousková obsadila dělené 49. místo.

Golfový turnaj Joburg Open série Ladies European Tour v Johannesburgu (par 73, dotace 300.000 eur):
1. Humphreysová (Angl.) 280 (70+70+73+67)
2. Folkeová (Švéd.) 282 (69+73+65+75), Peláezová (Šp.) 282 (73+72+68+69)
4. DAVIDSON SPILKOVÁ (ČR) 283 (71+69+70+73), Floydová (JAR) 283 (73+72+67+71), Brochová Estrupová (Dán.) 283 (72+66+71+74)