Golfista Kirk se po osmi letech a léčbě depresí dočkal pátého titulu na PGA Tour

Po osmi letech, mezi nimiž přerušil kariéru kvůli depresím a závislosti na alkoholu, se golfista Chris Kirk dočkal na PGA Tour vítězství. V Palm Beach Gardens vyhrál Honda Classic v rozstřelu s americkým krajanem Ericem Colem.

Chris Kirk se mohl radovat z titulu

Sedmatřicetiletý Kirk až do neděle naposledy vyhrál na okruhu PGA turnaj Colonial v roce 2015. Na Floridě vedl po třech dnech o dvě rány a po závěrečném kole prvenství v rozstřelu uhájil. Bral to jako bonus k tomu, čím si před čtyřmi lety prošel.

"Byl jsem fakt hodně blízko, abych přišel o všechno, na čem mi záleželo," řekl golfista, jenž přerušil kvůli protialkoholní léčbě kariéru v květnu 2019. Za triumf na Honda Classic obdržel i prémii 1,5 milionu dolarů.

Rovné čtyři miliony inkasoval jiný Američan Charles Howell na úvodním turnaji kontroverzní a lukrativní série LIV Golf v Mexiku. Na hřišti v Mayakobě zvítězil se skóre -16 a náskokem čtyř úderů.

Golfový turnaj The Honda Classic série PGA Tour v Palm Beach Gardens (par 70, dotace 8,4 mil. dolarů):