Golfistka Davidson Spilková zahrála nejlepší kolo a v Kapském Městě byla šestá

Klára Davidson Spilková zahrála nejlepší závěrečné kolo ze všech golfistek na turnaji Ladies European Tour v Kapském Městě a posunula se na celkové šesté místo. Česká jednička se tak vešla v obou navazujících turnajích v Jihoafrické republice do nejlepší desítky, minulý týden skončila po boji o vítězství čtvrtá v Johannesburgu.

Golfistka Klára Spilková.

Osmadvacetiletá Spilková vstupovala do posledního kola South African Women's Open na dělené 27. pozici s výsledkem 4 rány pod par. Dnes pražská rodačka zahrála šest birdie, zbytek jamek zvládla v paru a k absolvování hřiště jí stačilo 66 ran, což v závěrečném dnu žádná jiná golfistka nedokázala. S celkovým skóre -10 se Spilková posunula na samostatnou šestou pozici.

Sára Kousková obsadila 47. místo v paru, Jana Melichová a Tereza Melecká neprošly čtvrtečním cutem.

Domácí turnaj s výsledkem -22 a náskokem čtyř ran suverénně vyhrála Jihoafričanka Ashleigh Buhaiová, jež vedla od druhého kola.

Golfový turnaj South African Women's Open série Ladies European Tour v Kapském Městě (dotace 320 000 eur, par 72):