Golfistka Melecká dosáhla nejlepšího výsledku na LET

Golfistka Tereza Melecká obsadila dělené 13. místo na turnaji Skaftö Open u Göteborgu a dosáhla svého nejlepšího výsledku na Ladies European Tour. Překonala 16. příčku z červnového Czech Ladies Open v Berouně.

Golfistka Tereza Melecká v akci.

Soutěž skončila trojnásobným triumfem domácích hráček. Vítězkou se stala Linn Grantová, která letos vyhrála na elitním evropském okruhu již počtvrté. Třiadvacetiletá Švédka zahrála tři kola s výsledkem deset ran pod par a porazila o jednu ránu Lisu Petterssonovou. Třetí skončila Maja Starková.

"Jsem nadšená, protože je to můj nejlepší výsledek v profesionální kariéře. Hrála jsem uvolněně a cítila se velmi dobře," uvedla Melecká v tiskové zprávě.

V posledním kole zahrála 68 ran, o den dřív měla 69, čímž vyrovnala par. Nejlépe jí vyšel úvod soutěže, kdy zaznamenala 66 úderů.

"Ve finálovém kole jsem po sedmi jamkách měla skóre -3, ale bohužel potom přišlo malé zaváhání a připsala jsem si kvůli ráně do keře double. Naštěstí jsem ale hned na další jamce zareagovala a dala birdie," uvedla čtyřiadvacetiletá golfistka.

"Celkově jsem na druhé devítce zbytečně chybovala, ale naštěstí jsem toho hodně zachránila. Jsem moc ráda za celkové skóre -4 a nejlepší výsledek roku," řekla Melecká, kterou omezovaly zdravotní potíže. "Celý den jsem se potýkala s bolestí beder a nemohla se stoprocentně vytočit. Musela jsem počítat s tím, že budu mít kratší rány."

Melecká získala prémii 5000 eur (123.000 korun) a je devátá v pořadí nováčků Ladies European Tour, kterému suverénně vévodí Grantová. Sedmé místo patří Kristýně Napoleaové, která skončila ve Švédsku na 65. místě spolu s Šideri Váňovou.

Jihoafričan Lawrence vyhrál v rozstřelu turnaj European Tour v Crans Montaně

Golfový turnaj European Masters v Crans Montaně vyhrál v rozstřelu Jihoafričan Thriston Lawrence. V play off hned na první jamce porazil Angličana Matta Wallace a získal druhý titul na elitním evropském okruhu DP World Tour.

Do poslední kola šel Lawrence s náskokem tří ran na Wallace, ale dnes zahrál 69 úderů a vedení neudržel. V play off si zopakovali osmnáctkou jamku a pětadvacetiletému jihoafrickému hráči stačil par, neboť Angličan zahrál +1.

Lawrence navázal na triumf v domácím Joburg Open, kde loni v listopadu vyhrál první turnaj nové sezony po přejmenování European Tour na DP World Tour. Za vítězství v Crans Montaně obdržel prémii 340.000 eur (8,4 milionu korun).

Čeští golfisté Filip Mrůzek a Ondřej Lieser neprošli ve Švýcarsku cutem.

Golfový turnaj Ladies European Tour v Göteborgu
1. Grantová (Švéd.) 197 (67+62+68),
2. Petterssonová (Švéd.) 198 (63+69+66),
3. Starková (Švéd.) 199 (65+69+65), Morganová (Wales) 199 (66+68+65), Hewsonová (Angl.) 199 (65+67+67), Karlssonová (Švéd.) 199 (68+64+67), Nummenpääová (Fin.) 199 (63+67+69),
...
13. Melecká (ČR) 203 (66+69+68),
65. Napoleaová (ČR) 214 (71+70+73), Váňová (ČR) 214 (73+68+73).
Golfový turnaj European Masters série European Tour v Crans Montaně (par 70, dotace 2 miliony eur):