Mrůzek vyhrál golfový turnaj v Berouně s rekordním skóre

Beroun

Filip Mrůzek potřetí vyhrál golfový turnaj série Czech PGA Tour v Berouně, tentokrát s rekordním skóre -24. Ve čtyřkolové soutěži zahrál 264 úderů a o dvě rány vylepšil vlastní maximum. Mrůzek je také rekordmanem hřiště na jedno kolo (62 ran), k němu se tentokrát nejvíce přiblížil ve druhém dni, ve kterém zahrál 64 úderů.

Golf - ilustrační foto.

Během celého turnaje se dopustil jen pěti bogey a jednoho double bogey. Tím shodou okolností v pátek zahájil své nakonec výsledkově nejlepší kolo. "Největší radost mám z toho, že moje hra je stabilní," citoval server golf.cz Mrůzka po třetím kole.

"Radost mám z vítězství, ale také z nového rekordu turnaje. A jsem rád, že jsem zvládl závěr dnešního kola, mohl jsem dohrát v klidu. Po nepříliš povedených výsledcích v předchozí části sezony jsem rád, že forma po tvrdé práci v minulých týdnech přišla v pravou chvíli," řekl Mrůzek na webu České golfové federace.

Devětadvacetiletý profesionál ovládl GolfAdvisor.golf Czech Open o tři rány před amatérem Matějem Bačou. O dalších pět úderů zaostal jiný amatérský hráč Filip Ráža. Vítěz posledního odehraného ročníku 2019 Jan Cafourek skončil čtvrtý. Mrůzek v sedmém ročníku zopakoval vítězství z let 2015 a 2018, za letošní triumf získal odměnu 10 000 eur.

Golfový turnaj GolfAdvisor.golf Czech Open v Berouně, součást kalendáře ČGF a okruhu Czech PGA Tour (par 72, dotace 25 tisíc eur):