Spilkové se druhá polovina turnaje ve Stockholmu nepovedla, obsadila 63. místo

Golfistce Kláře Davidson Spilkové se po sobotě nepodařilo podle představ ani závěrečné čtvrté kolo smíšeného turnaje Scandinavian Mixed u Stockholmu. Česká jednička sice předvedla o dvě rány lepší výkon než o den dříve, přesto stále zaostala o jeden úder za normou hřiště a pohoršila si mezi 72 aktéry víkendových kol na konečné 63. místo.

Golfistka Klára Davidson Spilková na starším snímku.

Soutěž, v níž hráli společně muži a ženy z elitních evropských sérií DP World Tour a Ladies European Tour, vyhrál Angličan Dale Whitnell s náskokem tří úderů před Američanem Seanem Crockerem. O třetí místo se se ztrátou dalších tří ran podělili nejlepší hráčka turnaje Anne van Damová z Nizozemska a Němec Yannick Paul, který byl po třech kolech nejvážnějším Whitnellovým soupeřem.

Na akci dotované částkou dva miliony dolarů startovaly také Sára Kousková, Tereza Melecká a Jana Melichová, ale žádná z nich se neprosadila do první stovky a neprošla cutem.

Turnaj se hraje jako společný od roku 2020, ženy na jamkách odpalují z kratší vzdálenosti. Loni měla akce poprvé ženskou vítězku, Švédka Linn Grantová při obhajobě prvenství obsadila letos 41. místo.

Smíšený golfový turnaj Scandinavian Mixed evropské série DP World Tour a Ladies European Tour (dotace dva miliony dolarů, par 72):