Brněnští házenkáři si po obratu v Novém Veselí upevnili třetí místo v extralize

Házenkáři KP Brno vyhráli po obratu v závěru zápas 16. kola extraligy v Novém Veselí 28:27 a upevnili si třetí místo v tabulce. Královopolský tým ve druhém poločase prohrával až o pět gólů a ještě necelých sedm minut před koncem o čtyři, ale nakonec zvítězil a přiblížil se na jediný bod k druhé Plzni. Západočeši mají dva zápasy k dobru včetně nedělního duelu ve Frýdku-Místku, vedoucí Karviná má v tomto kole volno.

Házená - ilustrační foto

Brňanům nevyšel už první poločas a prohrávali v něm až o sedm branek (6:13), ale ani po změně stran se dlouho nemohli k soupeři přiblížit. Až pětigólová šňůra od 54. minuty znamenala obrat. Na jejich první vedení v zápase minutu a půl před koncem ještě domácí odpověděli, ale na vítězný gól Jana Zahradníčka, který dal v poslední pětiminutovce tři ze svých čtyř branek, už ve zbývající čtvrtminutě zareagovat nestihli.

„Prohry o gól jsou nejhorší, hodnotí se to těžce. Nám chybělo málo, nemyslím, že došly síly… Je to škoda, ale musíme se zvednout, nesmí nás tohle položit,“ řekl v televizním rozhovoru David Flajsar, s devíti góly nejlepší střelec zápasu. Jeho tým neprodloužil sérii tří vítězství a zůstal devátý.

V souboji dosavadních sousedů v tabulce porazila Kopřivnice i díky šesti brankám nejlepšího extraligového střelce Jana Polcara 29:25 Duklu a minimálně do neděle se posunula před Lovosice na čtvrté místo. Pražané zažívají opačné období než na začátku sezony, do které v září vstoupili pěti výhrami za sebou: svěřenci trenéra Michala Tonara dnes prohráli pátý z šesti extraligových duelů.

Jičín po pěti zápasech a téměř třech letech ukončil sérii porážek se Zubřím a soupeře z Valašska doma zdolal 34:32. Devět branek vítězů vstřelil Jiří Dolejší, jen o gól méně měl na kontě hostující Mikuláš Kucsera.

V utkání nejslabších týmů soutěže Strakonice porazily Maloměřice 32:25 a po první výhře v sezoně se o skóre posunuly na předposlední místo.

Chance extraliga házenkářů - 16. kolo:
Strakonice - Maloměřice 32:25 (17:12)
Nejvíce branek: Němec 10/2, Nejdl 5, Bernhard a Nolč po 4 - Škalda 6/1, Mucha a Svoboda po 4.
Nové Veselí - KP Brno 27:28 (15:12)
Nejvíce branek: Flajsar 9/3, Gregorovič 7, Krejz a Tomášek po 4 - Bosák 6, Kukulovski 5, Tóth a Zahradníček po 4, Vukičevič 4/2.
Jičín - Zubří 34:32 (19:15)
Nejvíce branek: J. Dolejší 9/2, Matouš 6/1, Hlipala 5 - Kucsera 8/2, Kyryljuk 7, Pšenica a Bajer po 5.
Kopřivnice - Dukla Praha 29:25 (14:13)
Nejvíce branek: Polcar 6, Střelec 5, Halama a Bukovský po 4 - Hlinka 5, Sviták, Krušberský, Dokoupil a Křístek po 3.