Házenkáři Frýdku-Místku výhrou v Jičíně zkompletovali osmičku pro play off

Házenkáři Frýdku-Místku vyhráli v důležitém souboji 24. kola extraligy 30:19 v Jičíně a dva zápasy před koncem základní části zkompletovali osmičku postupujících do play off.

Ilustrační snímek

Pepino zvítězilo jednoznačně i díky nejlepšímu ligovému střelci Alexandru Moješcikovi, jenž dal v druhém zápasu po sobě 12 branek. Frýdek-Místek získal na osmém místě nedostižný náskok pěti bodů před devátým Novým Veselím, jež podlehlo 18:30 na hřišti vicemistra Karviné. Jičín, který měl ještě teoretickou naději na play off, zůstal desátý o bod zpět za Sokolem.

Karviná si jasným vítězstvím pojistila druhé místo v tabulce za Plzní, která už má jistotu vítězství v základní části a v tomto kole měla volno.

Chance extraliga házenkářů - 24. kolo:
Dukla Praha - KP Brno 35:26 (17:12)
Nejvíce branek: Josef 6, Sviták 4 a Rakouský po 4 - Vukičevič 7/2, Kukulovski a Stein po 5.
Karviná - Nové Veselí 30:18 (14:9)
Nejvíce branek: Nantl 6, Skalický 5/1, Plaček 4, Solák 4/1 - D. Flajsar 5, Dlouhý 3, Jochman a Krejz po 2.
Maloměřice - Hranice 30:22 (12:11)
Nejvíce branek: Mucha 8/2, Gábriš 6, Vaněk a Kachlík po 4 - Kučera 6/2, Pelák a Korger po 4.
Jičín - Frýdek-Místek 19:30 (9:16)
Nejvíce branek: J. Dolejší 6/2, Hájek 3 - Moješcik 12/1, Rumian 4, Bureš 3.
Strakonice - Kopřivnice 30:29 (17:15)
Nejvíce branek: A. Nejdl 11/2, Sedláček 5, Němec 5/1 - Hanus a Doležel po 6, Brito 4.