Kopřivnice a Dukla se po pauze vrátily do extraligy házenkářů výhrami

Házenkáři Kopřivnice a Dukly po reprezentační pauze zahájili vítězně pokračování extraligy. Kopřivnický tým v sobotní předehrávce 19. kola vydřel po obratu v závěru výhru 25:24 a v neúplné tabulce se posunul na třetí místo, Pražané za nimi následují stále s jednobodovou ztrátou, poté co v dnešním utkání 15. kola porazili 38:32 Frýdek-Místek.

Ilustrační snímek

Kopřivnici zajistil vítězství Martin Střelec, který vsítil poslední tři branky zápasu včetně té rozdílové čtyři sekundy před koncem ze sedmimetrového hodu. Domácí tým v posledních šesti minutách ztratil vedení 24:21 a utrpěl čtvrtou porážku za sebou. Rozdílem gólu skončil i souboj nejlepších střelců obou týmů - domácí Matěj Pelák skóroval sedmkrát, kopřivnický Jan Polcar dal osm branek.

Dukla po vyrovnaném poločase odskočila v první desetiminutovce po změně stran až do osmibrankového trháku a po třetí výhře za sebou se vzdálila soupeři z bodového dosahu. Devíti góly se na tom podílel Marek Hlinka, v týmu hostů dal o jeden méně Alexandr Moješcik.