Poruba - Jihlava 6:3Stav série 1:1Hokejisté Poruby ve čtvrtfinále vyrovnali sérii, Vsetín a Zlín mají mečbol

Hokejisté jednoznačného vládce základní části první ligy Poruby porazili ve druhém utkání čtvrtfinále doma Jihlavu 6:3 a vyrovnali stav série hrané na tři vítězné zápasy na 1:1. Postupový mečbol mají druhý Vsetín a obhájce triumfu v soutěži Zlín. Vsetín uhrál druhý bod před vlastním publikem po vítězství nad Přerovem 2:1 v prodloužení a Zlín po výhře v Prostějově 3:2 v prodloužení. Třebíč vyhrála v Litoměřicích 4:1 a srovnala krok. Třetí zápasy se hrají ve středu a přesouvají se na led hůře umístěných celků.

Útočník Poruby Marek Tvrdoň. Archivní foto

Poruba v sobotu při vstupu do play off podlehla Dukle 2:3 a už po 92 sekundách druhého duelu prohrávala po přesilovkové trefě Tomáše Havránka. V 8. minutě ale vyrovnal Ondrej Šedivý a v polovině úvodní části otočil stav Tomáš Šoustal. Po 66 sekundách třetí třetiny odpověděl Tomáš Harkabus.

V 51. minutě vrátil domácím náskok Lotyš Frenks Razgals, za 92 sekund v početní výhodě smazal ztrátu opět Harkabus, ale v čase 55:07 také v přesilovce znovu Razgals zařídil vítězný gól. Výsledek ještě pojistili Kanaďan Justin Lemcke také v početní převaze a Vít Christov.

Loňský finalista Vsetín po sobotní jednoznačné výhře 8:0 svedl o další úspěch tuhý boj. Sice už po 107 sekundách vedl díky brance Romana Vaňa, ale v 35. minutě odpověděl David Dobša. V čase 63:59 rozuzlil utkání v přesilové hře při vyloučení Tomáše Doležala Lotyš Daniel Berzinš.

Zlín loni ze šestého místa dokráčel až k triumfu v první lize a v návratu do extraligy mu zabránilo až v baráži Kladno, teď má opět nakročeno k tomu, aby ze stejné pozice vylepšil méně podařenou dlouhodobou část v play off. V sobotu vykročil výhrou 5:3, ale v druhém duelu od 10. minuty prohrával po brance Zdeňka Doležala. V 17. minutě vyrovnal ve vlastním oslabení Vojtěch Riedl a v 32. minutě otočil stav Jakub Šlahař. Za 50 sekund ale vynutil nastavení Jiří Fronk a po 57 sekundách prodloužení zařídil radost hostů Fin Mikko Salmio.

Třebíč po úvodní prohře 1:3 už po první třetině druhého klání vedla v Litoměřicích 2:0. V polovině úvodní části se radovala Horácká Slavia poprvé díky Matěji Psotovi a 47 sekund před první pauzou zvýšil obránce Antonín Bořuta. Ve 44. minutě upravil v přesilové hře Ladislav Bittner na 3:0. Hned za 21 sekund sice zkorigoval stav Petr Ton, ale 17 sekund před koncem při power play ještě poslal puk do prázdné branky Michal Vodný.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 2. zápas:
Vsetín - Přerov 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 2. Vaňo, 64. D. Berzinš - 35. Dobša. Rozhodčí: Mejzlík, Zeliska - Kráľ, Štěpánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3320. Stav série: 2:0.
Prostějov - Zlín 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 10. Z. Doležal, 33. Fronk - 17. Riedl, 33. Šlahař, 61. Salmio. Rozhodčí: Petružálek, Kostourek - Kokrment, Dědek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2115. Stav série: 0:2.
Litoměřice - Třebíč 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: 44. Ton - 10. Psota, 20. Bořuta, 44. Bittner, 60. Vodný. Rozhodčí: Zubzanda, Bejček - Polák, Komínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 1332. Stav série: 1:1.
Poruba - Jihlava 6:3 (2:1, 0:0, 4:2)
Branky: 51. a 56. Razgals, 8. O. Šedivý, 10. T. Šoustal, 57. Lemcke, 59. Christov - 42. a 52. Harkabus, 2. T. Havránek. Rozhodčí: Kubičík, Šico - Vašíček, O. Veselý. Vyloučení: 8:9, navíc Dundáček (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:3. Diváci: 2768. Stav série: 1:1.