Vsetín - Slavia 1:2Favorité na úvod čtvrtfinále první ligy neuspěli, radovali se jen hosté

Na úvod čtvrtfinále play off první hokejové ligy neuspěli favorité a radovaly se výhradně hostující celky. Vítěz základní části Litoměřice podlehly Prostějovu 2:4, druhý Vsetín prohrál s pražskou Slavii 1:2, Sokolov vyhrál na ledě třetí Třebíče 2:1 a Přerov zvítězil nad čtvrtou Jihlavou 2:0. Série na tři vítězné zápasy pokračují na stejných místech v pátek.

Hokejisté Vsetína nestačili na Slavii (archivní foto)

Prostějov, který v úterý dovršil doma postup z předkola přes Kolín 2:1 na zápasy, otevřel skóre ve 37. minutě díky Janu Rudovskému, ale Litoměřice v úvodu třetí část stav otočily. O vyrovnání se postaral 20 sekund po pauze Riku Sihvonen a za dalších 43 vteřin využil přesilovou hru Lukáš Válek.

Ve 46. minutě ale zahájili obrat Tomáš Jiránek, v čase 55:02 dal vítězný gól Robin Staněk a sekundu před koncem při power play do prázdné branky dovršil výsledek opět Jiránek.

Slavia zaskočila Vsetín

Slavia, která také ještě v úterý hrála předkolo proti Frýdku-Místku, se ujala vedení ve Vsetíně v 16. minutě díky Radku Havlovi. Po 125 sekundách druhé části vyrovnal Daniel Klímek a ve 37. minutě rozhodl o vítězství Pražanů Jiří Doležal.

V Třebíči prolomil bezbrankový stav vteřinu před koncem první třetiny Jaromír Kverka, jenž dostal hostující Baník do vedení. V 51. minutě sice vyrovnal v přesilové hře Adam Gajarský, ale hned za 59 sekund vrátil Sokolovu náskok Daniel Přibyl. Na jeho gól už Horácká Slavia nezareagovala.

Přerov nezaváhal

Přerov navázal na konec základní části, kdy vyhrál 12 z posledních 14 utkání. O první branku se postaral osm sekund před koncem druhé třetiny v početní výhodě Jakub Herman a 13 vteřin před koncem při power play přidal pojistku Jan Svoboda. Gólman Lukáš Klimeš díky 25 úspěšným zákrokům udržel čisté konto.

Šumperk v druhé zápase play down v Ústí nad Labem zareagoval na středeční porážku 2:5 a vyrovnal stav série hrané na čtyři vítězství na 1:1. Jediný gól vstřelil v 50. minutě Dávid Kohút, gólman Vojtěch Mokrý díky 23 zásahům vychytal nulu.

První hokejová Chance liga:
Čtvrtfinále play off - 1. zápasy:
Vsetín - Slavia Praha 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 23. Klímek - 16. R. Havel, 37. M. Hovorka. Rozhodčí: Čech, Hucl - Polák, Komínek. Vyloučení: 4:2, navíc Žejdl (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2850.
Třebíč - Sokolov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 51. Gajarský - 20. Kverka, 52. Přibyl. Rozhodčí: Cabák, Jaroš - J. Dědek, Kráľ. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 1711.
Jihlava - Přerov 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 40. Herman, 60. Jan Svoboda. Rozhodčí: Bejček, Vrba - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 1372.
Litoměřice - Prostějov 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
Branky: 41. Sihvonen, 42. Válek - 46. a 60. Jiránek, 37. Rudovský, 56. Staněk. Rozhodčí: Wagner, Zubzanda - Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 1050.
Play down - 2. zápas:
Ústí nad Labem - Šumperk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 50. Kohút. Rozhodčí: Kostourek, Micka - Roischel, Štofa. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 1290. Stav série: 1:1.