Karlovy Vary - Frýdek-Místek 4:1Favorité nezaváhali. Slaví Kladno, Karlovy Vary i České Budějovice

Hokejisté Karlových Varů porazili v 27. kole první ligy Frýdek-Místek 4:1 a v čele tabulky mají nadále dvoubodový náskok na České Budějovice. Jihočeši porazili Litoměřice 3:1 a ani ve dvanáctém domácím duelu nenašli přemožitele. Na třetí místo před Slavii, která už v neděli porazila Havířov, se vrátilo Kladno po vítězství 3:1 nad poslední Kadaní.

Karlovarská Energie otevřela skóre v 17. minutě v oslabení, kdy se podesáté v sezóně zapsal mezi střelce útočník Jakub Flek. V prostřední části přidali domácí další dva zásahy a o osudu utkání definitivně rozhodl centr Stanislav Balán, jenž zvýšil na 4:0.

V Českých Budějovicích se dlouho zdálo, že utkání dospěje do nastaveného času. Stav 1:1, který v 21. minutě zařídil domácí útočník Vlastimil Dostálek, platil až do 58. minuty. Vítězný gól zaznamenal v přesilové hře 143 sekund před koncem slovenský útočník Peter Galamboš a výhru zpečetil trefou do prázdné klece mistr světa z roku 2010 Petr Vampola, který si u předchozích dvou branek připsal asistence. Motor bodoval v sedmém zápase v řadě, Litoměřice v uplynulých čtyřech soubojích zvítězily v jediném.

Kadaň šla na ledě Kladna do vedení z přesilové hry díky Romanu Chloubovi, ale za necelé čtyři minuty vyrovnal dvanáctým zásahem v sezóně Jakub Strnad. Tři body pro Rytíře vystřelil v 43. minutě Tomáš Kaut v početní výhodě a výhru pojistil v 59. minutě po samostatném úniku Patrik Machač.

Třebíč zdolala Benátky nad Jizerou také 3:1 a radovala se z osmého triumfu z posledních deseti utkání. Horácké Slavii pomohly ke čtvrté výhře za sebou dvě využité přesilovky. Za Benátky se prosadil dvacetiletý útočník Dominik Lakatoš, který v extralize nastupuje za Liberec a jehož si v červnovém draftu vybrali v šestém kole na 157. místě New York Rangers. Benátky prohrály podvanácté z uplynulých třinácti duelů.

Přerov v olomouckém derby zdolal Prostějov 4:1 a uspěl nad ním popáté v řadě. Jestřábi vyšli bodově naprázdno poprvé po deseti utkáních a klesli za Přerov na šesté místo.

Vsetín porazil Ústí nad Labem 4:1 a z Ústeckého kraje si ze dvou soubojů odvezl plný počet bodů, protože v úterní předehrávce 31. kola uspěl 6:3 v Litoměřicích. Útočník Valachů David Březina si v těchto zápasech připsal tři trefy a s celkovými 16 góly je nejlepším střelcem soutěže.

Výsledky 27. kola první hokejové WSM ligy:
Třebíč - Benátky nad Jizerou 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 19. Kristl, 33. Vodný, 59. R. Erat - 44. Lakatoš. Rozhodčí: Přikryl, Dědek - Bubela, Měkýš. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 934.
Karlovy Vary - Frýdek-Místek 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 17. Flek, 26. Sičák, 31. Stloukal, 41. Balán - 57. Harkabus. Rozhodčí: Luczków, Valenta - Toman, Malý. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1900.
Motor České Budějovice - Litoměřice 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 21. Heřman, 58. Galamboš, 60. Vampola - 14. J. Veselý. Rozhodčí: Doležal, Kopeček - Špringl, Zídek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 5575.
Ústí nad Labem - Vsetín 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky: 44. Smolka - 38. Šilhavý, 48. Protasenja, 55. P. Beránek, 58. Březina. Rozhodčí: Jechoutek, Grech - Polák, Kotlík. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 957.
Kladno - Kadaň 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 16. J. Strnad, 43. T. Kaut, 59. Machač - 12. Chlouba. Rozhodčí: Sýkora, Barek - Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:1. Diváci: 1321.
Přerov - Prostějov 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 7. M. Procházka, 13. Goiš, 36. Čáp, 53. Šlahař - 42. A. Holík. Rozhodčí: Čech, Obadal - Reich, Otáhal. Vyloučení: 6:7, navíc A. Holík 5 min a do konce utkání, Rudovský (oba Prostějov) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2704.