Slavia - Frýdek-Místek 0:3Stav série 1:1Hokejisté Frýdku-Místku a Kolína si vynutili třetí zápasy

Hokejisté Frýdku-Místku a Kolína dokázali uspět venku ve druhých zápasech předkola play off první ligy a vynutili si úterní rozhodující duely. Frýdek-Místek zvítězil v Praze nad Slavií 3:0 a Kolín vyhrál v Prostějově 5:1. O postupujících do čtvrtfinále se rozhodne na stejný místech. Na své soupeře čekají vítěz základní části Litoměřice a druhý Vsetín.

Ilustrační foto

Frýdek-Místek, který v sobotu doma podlehl 1:4, šťastně otevřel v Edenu skóre v čase 14:33. Přihrávku Ondreje Šedivého srazil za gólmana Martin Michajlova obránce Mikuláš Hovorka. Ve 38. minutě zvýšil v přesilové hře pěti proti třem polský útočník Alan Lyszczarczyk, který v polovině závěrečné třetiny v klasické početní výhodě přidal i pojistku. Brankář Samuel Baroš udržel díky 28 zákrokům nulu.

Kolín odpověděl na sobotní domácí prohru 1:2. V polovině úvodní části vykročil za úspěchem díky brance kanonýra Jana Veselého v přesilové hře při vyloučení Adama Havlíka. Ve 28. minutě se radovali Kozlové nejdříve po gólu Lukáše Pajera a hned za 12 sekund se podruhé prosadil Veselý. Ve 47. minutě upravil v početní výhodě Václav Jankovský už na 4:0. V čase 53:41 sebral gólmanu Georgijovi Kuzněcovovi čisté konto Marek Švec, ale poslední slovo měl necelé tři minuty před koncem při power play do prázdné branky Ján Niko.

Předkolo play off první hokejové ligy - 2. zápasy:
Slavia Praha - Frýdek-Místek 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 38. a 51. Lyszczarczyk, 15. O. Šedivý. Rozhodčí: Kostourek, Valenta - Blažek, Kráľ. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 702. Stav série: 1:1.
Prostějov - Kolín 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Branky: 54. M. Švec - 10. a 28. J. Veselý, 28. Pajer, 47. Jankovský, 58. Niko. Rozhodčí: Cabák, Jaroš - Komínek, Roischel. Vyloučení: 5:3, navíc M. Švec - Matějček oba 5 min. Využití: 0:2. Diváci: 1230. Stav série: 1:1.