Litoměřice - Třebíč 4:1Hokejisté Litoměřic zdolali Třebíč a jsou poprvé v semifinále první ligy

Hokejisté Litoměřic zdolali v rozhodujícím, pátém utkání čtvrtfinále play off doma Třebíč 4:1 a poprvé v historii postoupili v první lize mezi nejlepší čtyři. V semifinále se Stadion utká s obhájcem triumfu z loňska Zlínem. O souboji Vsetína s Jihlavou bylo jasno už ve čtvrtek.

Brankář Litoměřic Tomáš Král

Po základní části čtvrté Litoměřice nad pátou Třebíčí v sérii dvakrát vedly, ale Horácká Slavia dvakrát odpověděla. Historický postup tak vybojovaly až před vlastním publikem. Po 85 sekundách druhé třetiny posunul Severočechy do vedení obránce Michael Krutil a ve 27. minutě zvýšil náskok Fin Markus Korkiakoski.

V čase 45:34 zajistil domácím už tříbrankový náskok Přemysl Svoboda. V závěru snížil slovinský bek Miha Štebih, ale 103 sekund před koncem dovršil výsledek při power play do prázdné branky Fin Riku Sihvonen. Třebíč semifinálovou účast z loňska nezopakovala.

Čtvrtfinále play off první hokejové Chance ligy – 5. zápas:
Litoměřice – Třebíč 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 22. Krutil, 27. Korkiakoski, 46. P. Svoboda, 59. Sihvonen – 57. Štebih. Rozhodčí: Horák, Kubičík – Jindra, Malý. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1661. Konečný stav série: 3:2.