Poruba - Zlín 0:2Hokejisté Poruby i přes prohru se Zlínem zůstali v čele první ligy

Hokejisté Poruby podlehli v 39. kole první ligy doma Zlínu 0:2, přesto zůstali v čele tabulky. Bodově se na ně dotáhla Třebíč, která na svém ledě prohrála s Prostějovem 3:4 v prodloužení. Třetí Vsetín neuspěl v Kolíně po výsledku 1:2 po samostatných nájezdech a připsal pátou porážku za sebou.

Hokejisté Zlína. Ilustrační foto.

Vedoucí Poruba si připsala čtvrtou porážku z posledních šesti zápasů. Zlín, který se po sestupu z extraligy trápí, vyhrál podruhé za sebou, což se mu podařilo poprvé od první poloviny listopadu, kdy zvítězil čtyřikrát v řadě. Posunul se tak na 11. místo před Sokolov.

V polovině úvodní třetiny dostal Berany do vedení Petr Kratochvíl a za 38 sekund zvýšil Tomáš Pospíšil. Stav se už nezměnil a brankář Daniel Huf udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Třebíč otevřela skóre v 9. minutě díky Jakubovi Malému, ale za 94 sekund vyrovnal Jan Veselý. Horácké Slavii vrátil 14 sekund před koncem první části vedení Matěj Psota a v 25. minutě zvýšil v přesilové hře Radim Ferda.

Hokejisté Třebíče - ilustrační foto.

Za 84 sekund zahájil obrat Vilém Burian. V 58. minutě vynutil prodloužení Jan Slanina a v čase 64:17 rozhodl Aleš Poledna. Třebíč po po sérii pěti výher prohrála třetí z posledních čtyř zápasů.

Vsetín sice v čase 24:51 v Kolíně skóroval jako první a v početní výhodě jej dostal do náskoku Fin Riku Sihvonen. Ve 34. minutě ale odpověděl v přesilovce pěti proti třem obránce Zdeněk Čáp. V rozstřelu se prosadil jako jediný v páté sérii Lukáš Pajer.

Přerov předvedl proti Sokolovu skvělý vstup do utkání a díky třem gólů za 141 sekund v čase 5:30 vedl 3:0. Dvakrát skóroval Zdeněk Okál, který v druhém případě využil přesilovku. V početní výhodě se prosadil vzápětí i David Březina. Po první třetině vedli Zubři už 4:1 a nakonec vyhráli 12:4.

Okál si připsal celkem šest bodů za hattrick a tři asistence. Tři branky a přihrávku zaznamenal David Březina, po čtyřech bodech zaznamenali i obránce Robert Černý (2+2) a Filip Dvořák (0+4).

Šestou výhru za sebou oslavila Slavia, jež zdolala doma Jihlavu 3:2 v prodloužení. Po 66 sekundách nastavení rozhodl obránce Dušan Žovinec. Dukla prohrála popáté v řadě.

Pardubice B v Chrudimi porazily Šumperk 5:1 a díky třetí výhře za sebou se před něj posunuly z posledního na 13. místo. Draci prohráli posedmé za sebou a nezískali při této sérii ani bod. V 18. minutě prohrávali už 3:0.

V přesilových hrách skórovali obránci Tomáš Hanousek a Jan Zdráhal, podařenou úvodní část korunoval Ondřej Matýs. Na snížení Lukáše Žalčíka v polovině utkání rychle odpověděl Tomáš Svoboda, který si připsal tři body. Výsledek ještě dovršil v 56. minutě Tomáš Kaut.

39. kolo první hokejové Chance ligy:
Poruba - Zlín 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky: 10. Kratochvíl, 11. T. Pospíšil. Rozhodčí: Kubičík, Vrba - Kučera, Peluha. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1767.
Třebíč - Prostějov 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. Malý, 20. Psota, 25. Ferda - 11. J. Veselý, 26. V. Burian, 58. Slanina, 65. Poledna. Rozhodčí: Micka, Květoň - Kráľ, Blažek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 836.
Slavia Praha - Jihlava 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 24. M. Simon, 33. Žejdl z tr. střílení, 62. Žovinec - 3. Cachnín, 35. Skořepa. Rozhodčí: Kosnar, Zubzanda - Belko, Kotlík. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 893.
Přerov - Sokolov 12:4 (4:1, 3:2, 5:1)
Branky: 4., 5. a 31. Okál, 6., 46. a 58. Březina, 39. a 45. R. Černý, 15. Kratochvil, 23. Ševčík, 52. Gréč, 58. Goiš - 21. a 30. Vrhel, 10. Weinhold, 42. M. Zadražil. Rozhodčí: Jaroš, Mejzlík - Hanzlík, Otáhal.Vyloučení: 4:5, navíc Chroboček 5 min. - T. Rohan 5 min. a do konce utkání, Osmík 5 min. Využití: 4:1. Diváci: 776.
Pardubice B - Šumperk 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Branky: 10. Hanousek, 15. J. Zdráhal, 18. Matýs, 31. T. Svoboda, 56. T. Kaut - 29. Žálčík. Rozhodčí: T. Veselý, Hucl - Thuma, Maňák. Vyloučení: 9:9, navíc Rákos (Pardubice B) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 510.
Kolín - Vsetín 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 34. Čáp, rozhodující sam. nájezd Pajer - 25. Sihvonen. Rozhodčí: Wagner, Čáp - Hnát, J. Dědek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 814.