Slavia - Šumperk 2:1 SNHokejisté Slavie zdolali v první lize Šumperk, Vrchlabí vyhrálo ve Frýdku-Místku

Hokejisté pražské Slavie porazili v dohrávce 39. kola první ligy doma Šumperk 2:1 po samostatných nájezdech a posunuli se z deváté na sedmou pozici. Vrchlabí v utkání 34. kola vyhrálo ve Frýdku-Místku 3:1 a poskočilo z jedenáctého na osmé místo.

Slavia bodovala popáté za sebou, ale vyhrála z toho podruhé a znovu až po nájezdech. Pražané se ujali vedení v čase 37:57, kdy Tomáš Knotek využil přesilovou hru. V 55. minutě ale odpověděl také v početní výhodě Martin Pěnčík. V šesté sérii rozstřelu rozhodl Filip Vlček. Čtrnáctý Šumperk nenavázal na sobotní domácí výhru nad vedoucími Litoměřicemi 5:0 a prohrál třetí z posledních čtyř duelů.

Vrchlabí sice potřetí za sebou bodovalo, ale až ve Frýdku-Místku přerušilo sérii tří porážek. Za úspěchem vykročilo po 19 sekundách druhé třetiny, kdy otevřel skóre v přesilové hře Tomáš Linhart. Ve 25. minutě sice vyrovnal ve výhodě pěti proti třem Ondrej Šedivý, ale v čase 33:10 vrátil Vrchlabí náskok Patrik Urban. Vítězství hostů pojistil 15 sekund před koncem Denis Kusý. Třináctý Frýdek-Místek po šňůře šesti vítězství prohrál podruhé za sebou.

První hokejová Chance liga:
Dohrávka 34. kola:
Frýdek-Místek - Vrchlabí 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 25. O. Šedivý - 21. Linhart, 34. P. Urban, 60. Kusý. Rozhodčí: Zubzanda, Cabák - Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 806.
Dohrávka 39. kola:
Slavia Praha - Šumperk 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 38. T. Knotek, rozhodující sam. nájezd F. Vlček - 55. Pěnčík. Rozhodčí: Čáp, Valenta - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 762.