Třebíč - Poruba 5:3Hokejisté Třebíče porazili druhou Porubu a vedou první ligu už o osm bodů

Hokejisté Třebíče vyhráli ve 47. kole první ligy nad druhou Porubou 5:3 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky na osm bodů. Stejné manko jako Ostravané má na lídra také třetí Vsetín, který prohrál v Prostějově 2:5.

Hokejisté Třebíče vítězí a jsou v čele Chance ligy.

Ve šlágru v Třebíči se radovali jako první hosté, v 9. minutě otevřel skóre z pozice mezi kruhy po zblokované střele Dominika Hrníčka Jakub Šlahař. V čase 14:03 odpověděl z dorážky Tomáš Pšenička. Stav otočil ve 24. minutě po přihrávce Ladislava Bittnera Martin Dočekal.

Po 110 sekundách závěrečného dějství sice vyrovnal Hrníčko, ale za 47 vteřin vrátil domácím náskok David Michálek a za dalších 48 sekund zvýšil Matěj Psota na 4:2. V 58. minutě ještě vykřesal Porubě naději druhým gólem v utkání Šlahař, ale 96 sekund před koncem pečetil výsledek také druhou brankou večera Dočekal

Prostějov proti Vsetínu potvrdil formu, bodoval posedmé za sebou a z toho pošesté vyhrál. Dvěma góly pomohl k úspěchu Jestřábů Jan Maruna. Valaši naopak zaznamenali třetí prohru z uplynulých pěti duelů.

Zlín se ujal vedení v čase 25:08, kdy skóroval ve vlastním oslabení Darek Hejcman. Ve 33. minutě zvýšil náskok Dominik Luža. Litoměřice se vrátily ještě ve druhé třetině do hry také při přesilovce soupeře díky brance Filipa Kuťáka. Ve 45. minutě ale vrátil Beranům dvoubrankový náskok Jiří Suhrada a v polovině třetí třetiny pečetil výsledek Pavel Sedláček.

Po sérii tří porážek zabral Přerov, který doma porazil poslední Šumperk 8:3. Dvěma góly a asistencí se na tom podíleli Slovinec Rok Macuh a David Březina. Draci si připsali třináctou prohru z posledních patnáct utkání a na posledním místě ztrácejí stále pět bodů.

Záložní tým Dynama prohrál v Kolíně 2:4. Kozlové zabrali po sérii tří porážek, shodně třemi body za gól a dvě přihrávky k tomu pomohli Zdeněk Král a Martin Novák.

Pražská Slavia doma zdolala Frýdek-Místek 4:1, branku a asistenci si připsali Karel Klikorka a Tomáš Šmerha.

7. kolo první hokejové ligy:
Kolín - Pardubice B 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 10. Martin Novák, 11. Z. Král, 42. Ouřada, 60. Koukal - 7. J. Hruška, 38. Mandát. Rozhodčí: Wagner, Čáp - Baxa, Dědek. Vyloučení: 4:6, navíc Zajíc - Lichtag oba 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 865.
Přerov - Šumperk 8:5 (3:0, 4:2, 1:3)
Branky: 19. a 35. Macuh, 21. a 33. Březina, 6. Ministr, 7. Jakub Svoboda, 27. Pechanec, 48. T. Doležal - 28. Žálčík, 35. Š. Jelínek, 44. Slusarczyk, 49. Matěj Svoboda, 57. Eliáš. Rozhodčí: Skopal, Cabák - Kleprlík, Komínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 870.
Slavia Praha - Frýdek-Místek 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 30. Klikorka, 37. Šmerha, 52. L. Strnad, 60. Všetečka - 28. Haas. Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda - Kotlík, Maňák. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 605.
Třebíč - Poruba 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
Branky: 24. a 59. Dočekal, 15. T. Pšenička, 43. D. Michálek, 44. Psota - 9. a 58. Šlahař, 42. Hrníčko. Rozhodčí: Bejček, Pilný - Štofa, Pěkný. Vyloučení: 5:8, navíc M. Svoboda - Lemcke oba 5. min. Bez využití. Diváci: 1312.
Litoměřice - Zlín 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 37. Kuťák - 26. Hejcman, 33. Luža, 45. Suhrada, 50. P. Sedláček.Rozhodčí: Zavřel, Petružálek - Maštalíř, Bohuněk. Vyloučení: 3:6, navíc Z. Sedlák (Zlín) 5 min. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 1020.
Prostějov - Vsetín 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky: 48. a 57. Maruna, 10. Ostřížek, 19. Burian, 31. Slanina - 3. J. Říha, 52. Berzinš. Rozhodčí: Kostourek, Micka - Otáhal, Roupec. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 1342.