Třebíč - Poruba 3:1Hokejisté Třebíče porazili Porubu a vrátili se do čela první ligy

Hokejisté Třebíče vyhráli v 27. kole první ligy doma nad Porubou 3:1 a vrátili se do čela tabulky o dva body před Litoměřice, které už v úterní předehrávce zvítězily ve Vrchlabí 3:1. V přímém souboji o třetí místo vyhrál Vsetín v Sokolově 4:1, Baník neuspěl poprvé po sérii osmi vítězství.

Třebíč po sobotní porážce ve Vsetíně 1:4 vybojovala šestou výhru z posledních sedmi zápasů. V 5. minutě dostal Horáckou Slavii do vedení Václav Krliš, ale Ostravané v polovině úvodní části odpověděli v přesilové hře, kterou využil Pavel Jenyš. Ve 45. minutě vrátil Třebíči náskok Dominik Sklenář a v čase 54:05 dovršil výhru v početní výhodě Daniel Poizl.

Vsetín potřetí za sebou vyhrál a opět neztratil ani bod. Od 27. minuty sice prohrával po gólu Víta Jiskry, ale závěrečnou část Valaši ovládli. Po 145 sekundách po druhé pauze vyrovnal v přesilové hře Roman Vlach, v 51. minutě otočil stav Tomáš Pitule, v čase 58:34 zvýšil Luboš Rob a osm sekund před koncem využil ještě další početní výhodu Šimon Jenáček.

Jihlava po čtyřech porážkách slaví

Po čtyřech porážkách zabrala Jihlava, která zvítězila v Prostějově 6:5. Domácí Jestřábi třikrát vyrovnali (ze stavu 0:2, 2:3 a 3:5), ale v čase 58:32 rozhodl Jakub Illéš. Dvěma góly a asistencí se podílel na úspěchu Dukly Tomáš Harkabus a gól a dvě přihrávky zaznamenal Jiří Fronk.

Ani v osmém utkání na lavičce Havířova neuspěl Aleš Flašar, jehož celek doma podlehl Šumperku 1:4. Dvěma góly přispěl k vítězství Draků Tomáš Vildumetz.

Duel pražské Slavie s Přerovem byl odložen z důvodu velké marodky hostujících Zubrů. Hrát nebudou ani v sobotu proti Třebíči.

27. kolo první hokejové Chance ligy:
Havířov - Šumperk 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky: 29. Pechanec - 1. a 46. Vildumetz, 14. Hrachovský, 60. Kratochvíl. Rozhodčí: Bejček, Čáp - Hanzlík, Vašíček. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 418.
Třebíč - Poruba 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 5. Krliš, 45. D. Sklenář, 55. Poizl - 10. Jenyš. Rozhodčí: Jaroš, Jechoutek - Zídek, Komínek. Vyloučení: 2:8. Využití: 1:1. Diváci: 541.
Sokolov - Vsetín 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)
Branky: 27. Jiskra - 43. R. Vlach, 51. Pitule, 59. Rob, 60. Š. Jenáček. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Diváci: 359.
Prostějov - Jihlava 5:6 (1:2, 2:1, 2:3)
Branky: 16. P. Mrázek, 23. Š. Jelínek, 37. Rudovský, 56. Štefka, 57. Klimíček - 15. a 55. T. Harkabus, 1. L. Mareš, 34. Helt, 51. Fronk, 59. Illéš. Rozhodčí: Koziol, Cabák - Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. Diváci: 550.
17.Kadaň260002626:1290

Poznámka: Kadaň odstoupila ze soutěže kvůli finančním potížím, je prvním sestupujícím a ve všech zápasech od 20. kola si připisuje kontumační porážku 0:5.