Třebíč - Sokolov 3:1Hokejisté Třebíče porazili Sokolov a vedou první ligu stále o sedm bodů

Hokejisté vedoucí Třebíče zdolali v 49. kole první ligy doma Sokolov 3:1 a drží si díky pátému vítězství za sebou se třemi zápasy do konce základní části náskok sedmi bodů před druhým Vsetínem. Valaši vyhráli v Přerově 2:0 a už jako jediní mají šanci Horáckou Slavii předstihnout. Na chvostu tabulky má Šumperk po prohře ve Frýdku-Místku 3:6 už jen teoretickou naději na udržení.

Hokejisté Třebíče vítězí a jsou v čele Chance ligy.

Třebíč natáhla bodovou sérii na jedenáct zápasů a jen třikrát při ní prohrála. Po 44 sekundách druhé části ji v přesilové hře dostal do vedení Ladislav Bittner a ve 26. minutě zvýšil David Michálek. V čase 44:10 sice snížil Štěpán Csamangó, ale devět sekund před koncem zpečetil výsledek při power play Baníku do prázdné branky Martin Dočekal.

Dočekal je s 56 body ze 49 utkání suverénně nejproduktivnějším hráčem soutěže a s 27 góly se dotáhl na lídra tabulky střelců Lukáše Žalčíka ze Šumperku. Dvanáctý Sokolov ztrácí na pozice pro předkolo play off už pět bodů.

Hokejisté Třebíče vedou s náskokem Chance ligu.

Vsetín vyhrál třetí z uplynulých čtyř zápasů. Skóre proti Přerovu otevřel v 9. minutě v přesilové hře Šimon Jenáček a dvě sekundy před koncem završil výsledek při power play Zubrů Peter Lichanec. Ruský brankář Maxim Žukov udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Šestý Přerov má po páté prohře z posledních šesti duelů jen jednobodový náskok na Zlín, který vyhrál v Praze nad Slavií 5:3 a útočí na přímý postup do čtvrtfinále. Vyhrál totiž podeváté z upylnulých dvanácti duelů. Dvěma góly k tomu pomohl útočník Martin Lang, za domácí skóroval dvakrát Pavel Mrňa.

Páté Litoměřice ukončily sérii čtyř porážek a zdolaly čtvrtý Prostějov 4:3 po samostatných nájezdech. V rozstřelu rozhodl Filip Kuťák, který skóroval také ve 40. minutě, kdy z trestného střílení snížil na 2:3.

Poslední Šumperk prohrál popáté za sebou a na třinácté Pardubice B tři kola před koncem ztrácí už osm bodů. Za Frýdek-Místek zaznamenal čtyři body za gól a tři asistence Oscar Haas.

Pardubice B v Chrudimi zdolaly třetí Porubu 5:4 v prodloužení a připsaly si třetí vítězství z posledních čtyř zápasů. O výhře Dynama rozhodl v čase 61:59 Tomáš Svoboda, dvakrát se trefil za vítěze Jan Mandát.

Za Ostravany dal dvě branky Dominik Hrníčko. Poruba si po sérii tří výher připsala druhou porážku z uplynulých tří duelů a definitivně ztratila naději na triumf v základní části.

Jedenáctý Kolín v klíčovém souboji o udržení reálné naděje na play off doma podlehl deváté Jihlavě 3:4 v prodloužení a zaostává za pozicemi pro předkolo o čtyři body. Dvěma brankami pomohl Kozlům proti loňským vítězům první ligy alespoň k zisku bodu čtyřicetiletý centr Petr Koukal, mistr světa z roku 2010. O výhře Dukly rozhodl po 16 sekundách nastavení druhým gólem v utkání Václav Karabáček.

49. kolo první hokejové Chance ligy:
Třebíč - Sokolov 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 21. Bittner, 27. D. Michálek, 60. Dočekal - 45. Csamangó. Rozhodčí: Zubzanda, Mejzlík - Vašíček, Roupec. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 1023.
Litoměřice - Prostějov 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 40. z tr. střílení a rozhodující sam. nájezd Kuťák, 5. Jícha, 60. O. Procházka - 25. Slanina, 26. J. Veselý, 39. Pěnčík. Rozhodčí: R. Svoboda, Hucl - Jindra, Štofa. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1060.
Frýdek-Místek - Šumperk 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky: 15. Vrdlovec, 16. J. Adámek, 24. Dostálek, 25. Teper, 43. Klimša, 50. Haas - 27. a 60. Průžek, 13. Matěj Svoboda. Rozhodčí: Skopal, Kubičík - Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 794.
Kolín - Jihlava 3:4 v prodl. (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 1. a 27. Koukal, 17. J. Sklenář - 6. a 61. Karabáček, 10. F. Kočí, 33. Skořepa. Rozhodčí: Bejček, Čáp - Bohuněk, Pěkný. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 1001.
Přerov - Vsetín 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Š. Jenáček, 60. Lichanec. Rozhodčí: Grygera, Wagner - Blažek, Peluha. Vyloučení: 4:6, navíc Süss (Přerov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1362.
Slavia Praha - Zlín 3:5 (0:0, 1:1, 2:4)
Branky: 32. a 58. Mrňa, 45. L. Stehlík - 50. a 57. M. Lang, 35. Suhrada, 44. Kratochvíl, 58. Z. Sedlák. Rozhodčí: Kosnar, Valenta - Baxa, Belko. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1415.
Pardubice B - Poruba 5:4 v prodl. (3:1, 0:0, 1:3 - 1:0)
Branky: 7. a 58. Mandát, 17. O. Rohlík, 18. Rákos, 62. T. Svoboda - 8. a 54. Hrníčko, 48. Vachovec, 60. Bernovský. Rozhodčí: Kostourek, Jaroš - Zídek, Polák. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 460.