Hokejisté Ústí deklasovali Hradec a vedou o tři body

Hokejisté Ústí nad Labem deklasovali v 7. kole první ligy Hradec Králové na jeho ledě 7:2 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky. Úřadující vítězové druhé nejvyšší soutěže vedou před dvojicí Jihlava, Olomouc o tři body.

Hradci se začátek zápasu vůbec nevydařil a už v 6. minutě prohrával 0:3. Následně sice domácí snížili, ale když jim nevyšla ani druhá třetina, bylo o vítězství hostů rozhodnuto. Ústí v závěrečné části vstřelilo další čtyři branky a zápas se už jen dohrával.

V dalším šlágru kola hrála Olomouc dvě třetiny bez branek s Chomutovem. Zásluhu na tom měl především domácí brankář Žigárdy, který si poradil s trestným střílením Procházky.

Týmy si schovaly branky až na třetí třetinu, hned v jejím úvodu se zblízka prosadil domácí Pekr. Hosté dokázali vyrovnat čtyři minuty před koncem. Olomouc byla v oslabení a Horákovo slabé vyhození ze třetiny zachytil Ondřej, který ze strany propálil Žigárdyho.

Důrazem před brankou vydolovali Olomoučtí opět vedení, když dvě minuty před koncem dorazil Řípovu střelu Kolouch. Chomutovský trenér Sýkora se rozhodl pro power play, v níž se ale prosadil domácí Kucharczyk, který dojel vyhozený puk a z úhlu ho poslal do prázdné klece.

Na druhém místě tabulky zůstala Jihlava navzdory porážce 1:2 v Benátkách nad Jizerou. První branka padla až v závěru druhé třetiny, kdy bylo po faulu Grundmanise nařízeno trestné střílení, které proměnil domácí Král. V závěrečné části hosté vyrovnali v 46. minutě zásluhou Hubáčka. V závěru utkání domácí nevyužili 21 sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovku, avšak v klasické početní výhodě se dorážkou prosadil Pavlů a stanovil konečný výsledek.

V Berouně v nepříliš pohledném utkání byla nejdramatičtější třetí třetina, v níž padly dvě branky. Nejdříve využil přesilovou hru domácí Vlček, poté přišla chyba berounské obrany a vyrovnání Havlíčkova Brodu po krásné kombinaci Polodny s Kostourkem. Druhý jmenovaný neměl se zakončením do prázdné branky sebemenší problém. Na řadu tedy přišly samostatné nájezdy, v kterých byli úspěšní domácí. Rebel neproměnil ani jeden nájezd, Beroun díky přesným kličkám Klhůfka a Nedvěda oba.

V souboji nováčků porazili mostečtí hokejisté 5:2 Šumperk. Utkání se lámalo v druhém dějství, kdy se Most trefil třikrát a vypracoval si před třetí třetinou pohodlný náskok 4:0. Hosté sice v závěrečné části dvěma brankami náskok Mostu snížili, ale na víc již nestačili. Na konečných 5:2 upravil výsledek zápasu autor dvou domácích branek Žejdl.

Druhé vítězství Kadaně v sezoně se zrodilo v první třetině, kterou nad Pískem vyhrála 4:0. Po třetí brance v 12. minutě vystřídal v brance hostů Přikryla Sedláček. Od druhé třetiny, kdy snížili díky gólům Nouzy a Polodny, měli hosté více ze hry a domácí se štěstím ubránili dvoubrankové vedení.

7. kolo první hokejové ligy:
Litoměřice - Třebíč 4:2 (0:1, 4:1, 0:0)
Branky: 24. Kříž, 30. Hlusička, 30. Kloz, 31. Holomek - 9. Rangl, 38. Dolníček. Rozhodčí: Florián - Gerát, Ondraček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 1030.
Kadaň - Písek 4:2 (4:0, 0:2, 0:0)
Branky: 5. a 20. Novák, 9. Stehlík, 12. Mazanec - 25. Nouza, 29. Polodna. Rozhodčí: Kubičík - Kašík, Wesley. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 320.
Hradec Králové - Ústí nad Labem 2:7 (1:3, 0:4, 1:0)
Branky: 7. Vágner, 49. Berger - 2. Zeman, 2. Pajič, 6. Sklenička, 27. Kučný, 37. Šagát, 38. Kovář, 39. Třetina. Rozhodčí: Jeřábek ml. - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. Diváci: 1580.
Olomouc - Chomutov 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky: 42. Pekr, 58. Kolouch, 60. Kucharczyk - 57. Ondřej. Rozhodčí: Humpolíček - Klein, Skopal. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 1538.
Most - Šumperk 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Branky: 3. a 56. Žejdl, 27. Mavrojanidis, 35. Bauer, 39. Havlíček - 51. Meluzín, 55. Hulva. Rozhodčí: Wagner - Frodl, Hejl. Vyloučení: 5:4, navíc Havelka (Most) 10 min. Bez využití. Diváci: 317.
Benátky nad Jizerou - Jihlava 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 39. Král z tr. střílení, 58. Pavlů - 46. Hubáček. Rozhodčí: Dvořák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 337.
Beroun - Havlíčkův Brod 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 43. Vlček, rozhodující sam. nájezd Klhůfek - 51. Kostrourek. Rozhodčí: Grech - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 300.