Vrchlabí - Poruba 4:3Hokejisté Vrchlabí díky Kofferově hattricku porazili Porubu

Hokejisté Vrchlabí zdolali v dohrávce 41. kola první ligy po obratu Porubu 4:3 a uspěli po dvou porážkách. Hattrickem se na výhře podílel útočník Filip Koffer, který si ve 44. minutě připsal i vítěznou branku. Domácí se posunuli z 8. na 7. místo před Prostějov. Devátí Ostravané podlehli po sérii čtyř vítězství.

Oba týmy se po karanténě způsobené koronavirovou nákazou vrátily do hry poprvé od 15. ledna. Porubu, která před nucenou pauzou bodovala sedmkrát za sebou a připsala si při této sérii jedinou porážku, dostal v 6. minutě do vedení kanadský útočník Samuel Bitten. Za domácí odpověděl ještě v první třetině Koffer.

Hosté mezi 27. a 36. minutou unikli do dvoubrankové náskoku. Nejdříve využil přesilovou hru Bitten a potom se prosadil v oslabení Petr Stloukal. Za 140 sekund ale zahájil obrat Koffer, po 33 sekundách závěrečné části vyrovnal v početní výhodě Denis Kusý a přesně za tři minuty rozhodl v další přesilovce Koffer.

Dohrávka 41. kola první hokejové ligy:
Vrchlabí - Poruba 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 16., 38. a 44. Koffer, 41. Kusý - 6. a 27. Bitten, 36. Stloukal. Rozhodčí: Jechoutek, Ondráček - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 436.