Jihlava - Frýdek-Místek 8:2Stav série 4:1Jihlava porazila Frýdek-Místek a je v semifinále první ligy

Hokejisté Jihlavy porazili v pátém čtvrtfinálovém utkání první ligy Frýdek-Místek jednoznačně 8:2 a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Dukla, která skončila po základní části druhá, tak bude bojovat v semifinále o účast v baráži o extraligu s Kladnem. Druhou dvojici tvoří vítěz základní části Motor České Budějovice se Slavií Praha.

Jihlava, která po třech výhrách za sebou poprvé v sérii neuspěla v pátek ve Frýdku-Místku po prohře 2:3, už v sedmé minutě vedla 3:0. Ve čtvrté minutě otevřel skóre v přesilovce Adam Zeman, hned za 14 vteřin se prosadil i Jergl a skvělý nástup domácích potvrdil Filip Seman.

V 23. minutě zvýšil už na 4:0 v početní výhodě Důras. Čisté konto sebral brankáři Miroslavu Svobodovi v 35. minutě v přesilovce Jašek, ale ještě do konce druhé části pojistili náskok Dukly svými druhými trefami Adam Zeman s Důrasem. Zeman se trefil v oslabení a Důras využil další přesilovou hru.

V závěrečném dějství padly všechny tři branky také v početních výhodách. V 47. minutě dovršil hattrick Adam Zeman, za hosty se vzápětí prosadil Klimša a poslední slovo měl v dresu Dukly Březina.

Čtvrtfinále play off první hokejové WSM ligy - 5. zápas:
Jihlava - Frýdek-Místek 8:2 (3:0, 3:1, 2:1)
Branky: 4., 35. a 47. A. Zeman, 23. a 40. Důras, 4. Jergl, 7. F. Seman, 56. Březina - 34. Jašek, 48. Klimša. Rozhodčí: J. Doležal, M. Sýkora - Beneš, Štofa. Vyloučení: 10:12, navíc Dundáček 10 min. - Christov, M. Kovarčík oba 10 min. a do konce utkání, Jašek 10 min. Využití: 5:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2056. Konečný stav série: 4:1.