Jihlava - Litoměřice 3:1Stav série 4:3Jihlava zdolala Litoměřice a postoupila do semifinále první ligy

Jihlava

Hokejisté Jihlavy porazili v rozhodujícím sedmém zápase čtvrtfinále play off první ligy doma Litoměřice 3:1 a dovršili obrat v sérii z 1:3 na 4:3 na zápasy. V boji o finále Duklu čeká Vsetín, druhou semifinálovou dvojici vytvořil nejlepší celek základní části Kladno s Porubou. První duely další části bojů o právo účasti v extralize, které získá vítěz druhé nejvyšší soutěže, jsou na programu v pátek.

Radost hokejistů Dukly Jihlava v duelu s Litoměřicemi.

Jihlava po úspěšném vstupu do čtvrtfinále s Litoměřicemi třikrát za sebou prohrála, ale stejnou vítěznou sérií dokázala odvrátit vyřazení. Druhý tým základní části se v rozhodující bitvě ujal vedení ve 14. minutě, kdy se trefil z pozice mezi kruhy k levé tyči Tomáš Havránek.

V čase 28:27 sice při vyloučení Matěje Zadražila vyrovnal ranou z pravého kruhu Patrik Miškář, ale za 85 sekund vrátil domácí Dukle náskok střelou z levé strany na bližší tyč branky Tomáše Krále Josef Skořepa.

Necelých deset minut před koncem nabil v přečíslení dvou na jednoho Skořepa Havránkovi, který dovršil výsledek.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 7. zápas:
Jihlava - Litoměřice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 14. a 51. T. Havránek, 30. Skořepa - 29. Miškář. Rozhodčí: Pešina, Pražák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Bez diváků. Konečný stav série: 4:3.