Přerov - Kladno 6:2Jihlava zvyšuje v první lize náskok, Kladno propadlo v Přerově

Hokejisté Jihlavy vyhráli doma nad Ústím nad Labem jasně 7:1 a vzhledem k domácí prohře Vsetína s Litoměřicemi, vedou tabulku první Chance ligy po 52. kole už o sedm bodů. Třetí České Budějovice si na domácím ledě poradily s Kadaní, čtvrté pak je i přes prohru 2:6 v Přerově dál Kladno

Radost jihlavských hokejistů během utkání první Chance ligy.

Jihlava od začátku zápasu dokazovala výraznou herní převahu, gól ale v úvodním dějství nedala, přestože Slovan přestřílela 15:2. Už po patnácti sekundách druhé části se ale v přesilové hře prosadil obránce David Kajínek. Hosté se o necelou půlminutu později ocitli blízko vyrovnání, jenže útočník Martin Šťovíček nastřelil tyčku a poté se spustil brankostroj domácích, kteří v prostřední části přidali dalších pět branek.

K triumfu Dukly pomohl dvěma góly a nahrávkou útočník Matěj Pekr, bilanci 1+2 zaznamenali Lukáš Anděl a Jan Pohl. Jihlava odčinila předchozí zaváhání 1:5 na ledě Havířova.

Vsetín si po debaklu v Třebíči 0:6 náladu nespravil. Finský útočník Litoměřic Markus Korkiakoski sice neproměnil ve třetí minutě trestné střílení a vedení se pak ujali domácí, ale Stadionu stačilo v polovině první části pouhých deset sekund na obrácení stavu. První branku navíc vstřelil v oslabení. Litoměřice ve druhé třetině odskočily do vedení 3:1, nejlepší kanonýr soutěže Luboš Rob ale 37. trefou v sezoně přiblížil mužstvo Jiřího Dopity na dostřel.

Stadion odpověděl dvěma zásahy. Rob pak také selhal při trestném střílení, Vsetín ale na konci divoce se vyvíjející třetiny opět snížil. Litoměřice v poslední části nepřipustily drama a plný bodový zisk si pohlídaly. Útočník Martin Kadlec se prosadil dvakrát.

Českým Budějovicím vyšel díky Lukáši Endálovi začátek první i druhé třetiny. Dvaatřicetiletý útočník otevřel skóre po 24 sekundách hry a o dvě vteřiny více potřeboval na trefu v úvodu prostřední části. V závěrečné dvacetiminutovce se Motor prosadil dvakrát. Svěřenci Václava Prospala uspěli ve čtvrtém duelu po sobě, Trhači nezvládli sedmnáctý zápas v řadě.

V souboji Přerova s Kladnem byly rozdílovým faktorem přesilové hry, jelikož domácí potrestali tři vyloučení Rytířů. Přerov se radoval z třetího vítězství za sebou a celkově bodoval pošesté v řadě. Kladno naopak ztratilo třetí utkání po sobě. O jeho branky se postaral Ladislav Zikmund, který nadto vyfasoval desetiminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku.

Havířov vyhrál 5:4 v Edenu nad Slavií a mezi vítěze se zařadil počtvrté v řadě. Hosté ve 46. minutě zvýšili už na 5:2, jenže Pražané se v rozmezí 100 sekund vrátili dvěma zásahy do hry. Slávistický útočník Daniel Vrdlovec zaznamenal dva góly a přihrávku, na druhé straně se rovněž dvakrát prosadil Dominik Pawliczek, autor rozhodující trefy.

Třebíč zdolala Benátky nad Jizerou 4:3 v prodloužení a zvítězila také počtvrté za sebou, přestože po úvodní třetině prohrávala o dvě branky, které inkasovala v početní nevýhodě z hole Ondřeje Chrtka. Horácká Slavia ve druhé části také zužitkovala dvě přesilovky a v závěrečné minutě základní hrací doby dokonala obvrat, ale Středočeši si sedmnáct sekund před koncem třetí části vynutili prodloužení.

Důležitý bod navíc přisoudil hostům útočník Lukáš Nedvídek. Třebíči na poslední postupové místo do vyřazovacích bojů, které drží Prostějov, chybějí jen dva body.

Frýdek-Místek díku triumfu 5:2 nad Porubou rozšířil bodovou sérii na osm duelů. O výhře Rysů rozhodla prostřední dvacetiminutovka, kterou ovládli 4:1. Dvakrát skóroval útočník Štěpán Novotný, tři asistence si připsal jeho spoluhráč z formace a kapitán týmu Milan Mikulík. Stejně jako Horácká Slavia i Frýdek-Místek ztrácí na prostějovské Jestřáby dva body.

Výsledky 52. kola první hokejové Chance ligy:
Jihlava - Ústí nad Labem 7:1 (0:0, 6:0, 1:1)
Branky: 33. a 44. Pekr, 21. Kajínek, 25. Hrníčko, 26. Anděl, 28. D. Váňa, 40. J. Pohl - 49. Blaha. Rozhodčí: Kostourek, Jechoutek - Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 1074.
Benátky nad Jizerou - Třebíč 3:4 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 6. a 16. Chrtek, 60. Wiencek - 30. Vl. Brož, 36. Süss, 60. Psota, 63. Nedvídek. Rozhodčí: Pilný, Wagner - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Diváci: 155.
Poruba - Frýdek-Místek 2:5 (0:0, 1:4, 1:1)
Branky: 24. Toman, 48. Kanko - 22. a 56. Kofroň, 27. a 34. Novotný, 28. Hrachovský. Rozhodčí: Cabák, Dědek - Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 6:5, navíc Vymazal (Poruba) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 640.
České Budějovice - Kadaň 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 1. a 21. Endál, 45. Z. Doležal, 52. Jandus - 17. Klejna. Rozhodčí: Grech, Veselý - Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 8:10, navíc Pavlin 10 min. - Maršoun do konce utkání Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5069.
Vsetín - Litoměřice 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)
Branky: 6. Slováček, 31. Rob, 40. Karafiát - 27. a 34. M. Kadlec, 10. Strejček, 10. Jebavý, 37. Voženílek, 60. D. Merta. Rozhodčí: J. Doležal, Koziol - Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2420.
Přerov - Kladno 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)
Branky: 2. T. Doležal, 14. Pšurný, 15. Goiš, 27. Krisl, 33. T. Sýkora z trest. střílení, 51. Tomi - 10. a 30. Zikmund. Rozhodčí: Čech, Fiala - Bartek, Bubela. Vyloučení: 3:5, navíc Zikmund 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 2223.
Slavia Praha - Havířov 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
Branky: 20. a 56. Vrdlovec, 36. Kubica, 54. Furch - 10. a 15. Bořuta, 29. a 46. Pawliczek, 31. Bambula. Rozhodčí: Kopeček, Zubzanda - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:8, navíc Kotala (Havířov) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 675.