Kladno - Poruba 5:3Stav série 1:0Kladnu se povedl obrat. Jihlava lépe zvládla velké drama

2. 4. 2021 19:52Aktualizováno 2. 4. 2021 20:49

Očekávané dramatické série jsou tu. Hokejisté Kladna v boji o návrat do nejvyšší domácí soutěže vstoupili úspěšně do semifinále play off první ligy s Porubou a zvítězili 5:3. Tým hrajícího majitele Jaromíra Jágra sice dvakrát prohrával, ale v závěrečné třetině strhl nejlepší tým základní části vítězství na svou stranu. V domácím prostředí uspěla také Jihlava, která zdolala Vsetín 4:3 až po samostatných nájezdech.

Jaromír Jágr na archivním snímku.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Kladno v první třetině nejdříve nevyužilo tři přesilové hry při trestech Lukáše Endála, Dušana Žovince a Jana Hudečka a samo v prvním oslabení inkasovalo. Faul Tomáš Gumana potrestal Hudeček, který si najel před gólmana Andreje Košarišťana na přihrávku Jakuba Tepera.

Od času 26:02 hráli Rytíři dlouhých devět minut v oslabení. Odolali při pobytu Vševoloda Sorokina na trestné lavici a sedm sekund po jeho návratu Nicolas Hlava při signalizovaném trestu za krosček ještě helmou udeřil také do masky Žovince a dostal navíc trest na pět minut a do konce utkání.

Kladno ale nejdříve dokázalo v oslabení vyrovnat, když Tomáš Plekanec po zaváhání Patrika Urbance na útočné modré čáře v přečíslení našel Ondřeje Machalu, který překonal Frederika Foltána. Za 43 sekund vrátil Ostravanům vedení po přihrávce Petra Stloukala zakončením do odkryté branky Fin Markus Korkiakoski.

V 37. minutě zachytil vyhození Šimona Szathmáryho americký bek Zachary Frye a vyrovnal. Rytíři dovršili obrat v čase 49:17, kdy se po přihrávce Rostislava Marosze zpoza branky trefil Matyáš Filip. V 53. minutě si hosté srazili do branky nahození Marka Račuka. Při power play hostů upravil do prázdné branky Antonín Melka na 5:2. V závěru ještě zkorigoval výsledek zpoza branky o Košarišťanova záda Radim Toman.

Jihlava, která hrála ještě ve středu a otočila sérii s Litoměřicemi z 1:3 na 4:3 na zápasy, do utkání se Vsetínem vstoupila lépe. V 6. minutě otevřel skóre Jakub Illéš, jehož bekhendový pokus prošel mezi betony Davida Gáby. V čase 11:13 byl vyloučen za faul kolenem na Adama Hořanského domácí útočník Tomáš Jiránek, ale Dukla se v dlouhém oslabení ubránila.

Ještě v závěru úvodní třetiny však při trestu Matěje Zadražila Valaši vyrovnali. Po střele Davida Březiny se dostal před brankou k dorážce Sebastián Gorčík a bekhendem překonal Maxima Žukova. Ve 33. minutě otočil stav po rychlém protiútoku střelou z pravého kruhu Březina.

V čase 45:45 využil již po devíti sekundách přesilovou hru při vyloučení Tomáš Harkabuse Roman Vlach a Vsetín vedl 3:1. Dukla ale dokázala odpovědět. V 52. minutě proměnil únik bekhendovým blafákem Tomáš Čachotský a za necelé tři minuty krátce po skončení přesilové hry smazal ztrátu Matěj Pekr. Obrat dovršil v sedmé sérii nájezdů Tomáš Havránek.

Semifinále play off první hokejové ligy - 1. zápasy:
Kladno – Poruba 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
Branky: 32. O. Machala, 37. Frye, 50. M. Filip, 53. Račuk, 58. Melka – 18. Hudeček, 32. Korkiakoski, 59. R. Toman. Rozhodčí: R. Čech, Jaroš - Otáhal, Komínek. Vyloučení: 3:3, navíc Hlava (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Bez diváků.
Jihlava – Vsetín 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 6. Illéš, 52. Čachotský, 54. Pekr, rozhodující sam. nájezd T. Havránek – 19. Gorčík, 33. Březina, 46. Roman Vlach. Rozhodčí: Barek, Pilný - Maštalíř, Bohuněk. Vyloučení: 10:8, navíc Jiránek 5 min. a do konce utkání, Strejček (oba Jihlava) 10 min. Využití: 0:1. Bez diváků

Souhrn z výsledků:
2.3.2022 50. kolo Kadaň SK Trhači Kadaň - HC Dukla Jihlava Jihlava Kadaň - Jihlava 0 : 5
26.2.2022 49. kolo Šumperk Hokej Šumperk 2003 - SK Trhači Kadaň Kadaň Šumperk - Kadaň 5 : 0
23.2.2022 48. kolo Kadaň SK Trhači Kadaň - SC Kolín Kolín Kadaň - Kolín 0 : 5
19.2.2022 47. kolo Benátky HC Benátky nad Jizerou - SK Trhači Kadaň Kadaň Benátky - Kadaň 5 : 0
16.2.2022 46. kolo Kadaň SK Trhači Kadaň - HC Frýdek-Místek Frýdek-Místek Kadaň - Frýdek-Místek 0 : 5
5.2.2022 45. kolo Havířov HC AZ Havířov 2010 - SK Trhači Kadaň Kadaň Havířov - Kadaň 5 : 0
2.2.2022 44. kolo Kadaň SK Trhači Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem Ústí n. Labem Kadaň - Ústí n. Labem 0 : 5
31.1.2022 43. kolo Prostějov LHK Jestřábi Prostějov - SK Trhači Kadaň Kadaň Prostějov - Kadaň 5 : 0

Souhrn z kalendáře:
dnes Odloženo 27. kolo Slavia HC Slavia Praha - HC Zubr Přerov Přerov Slavia - Přerov Vsadit
11.12. 16 : 00 28. kolo Poruba HC RT TORAX Poruba - HC Baník Sokolov Sokolov Poruba - Sokolov Vsadit
11.12. 17 : 00 28. kolo Vrchlabí HC Vrchlabí - HC Slavia Praha Slavia Vrchlabí - Slavia Vsadit
11.12. 17 : 00 28. kolo Přerov HC Zubr Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč Třebíč Přerov - Třebíč Vsadit
11.12. 17 : 00 28. kolo Vsetín VHK Robe Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov Prostějov Vsetín - Prostějov Vsadit
11.12. 17 : 00 28. kolo Šumperk Hokej Šumperk 2003 - HC Frýdek-Místek Frýdek-Místek Šumperk - Frýdek-Místek Vsadit
11.12. 17 : 00 28. kolo Kolín SC Kolín - HC Benátky nad Jizerou Benátky Kolín - Benátky Vsadit
11.12. 17 : 30 28. kolo Jihlava HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústí nad Labem Ústí n. Labem Jihlava - Ústí n. Labem Vsadit