Ústí n. Labem - Litoměřice 2:7Litoměřice vyhrály 11. duel v řadě a vedou první ligu o 6 bodů před Třebíčí

Hokejisté Litoměřic vyhráli v 33. kole první ligy v Ústí nad Labem 7:2, natáhli vítěznou sérii už na 11 utkání a stále si drží v čele tabulky šestibodový náskok před druhou Třebíčí. Horácká Slavia ukončila sérii tří porážek a zvítězila v Sokolově 3:2. Třetí Vsetín díky obratu v závěrečné třetině vyhrál v Kolíně 5:3 a čtvrtá Jihlava zvítězila v Šumperku 4:3.

Hokejsité Litoměřic.

Litoměřice naposledy neuspěly 15. listopadu, kdy prohrály v Kolíně 1:6, a od té doby nepoznaly přemožitele. V Ústí nad Labem Stadion dostal v 8. minutě do vedení Patrik Marcel, Slovan sice otočil stav díky využité přesilovce Jana Milfaita a gólu Tomáše Urbana, ale 10 sekund před koncem úvodní části zahájil obrat ve prospěch hostů Martin Kadlec a na konci druhé části se prosadil Fin Riku Sihvonen. V závěrečném dějství se zapsal mezi střelce dvakrát Ondřej Procházka a jednou Lukáš Válek s Romanem Přikrylem.

Třebíč z posledních tří zápasů získala jediný bod, ale v Sokolově oslavila druhou výhru z uplynulých šesti utkání. Hosty dostal ve 4. minutě do vedení Václav Krliš. V čase 6:04 sice v přesilové hře vyrovnal Petr Hašek, ale ve 12. minutě vrátil Horácké Slavii vedení Lukáš Nedvídek a v závěru druhé třetiny zvýšil Martin Šťovíček. Za Baník, který prohrál popáté z posledních šesti zápasů, už jen snížil ve 42. minutě v další početní výhodě Tomáš Šmerha.

Vsetín prohrával v Kolíně už 1:3, ale nakonec si připsal osmou výhru z uplynulých deseti duelů. Kozlové vedli od poloviny úvodní části díky gólu Jana Veselého, za Valachy se prosadil 12 sekund před první pauzou v přesilovce Roman Pšurný. Ve 23. minutě šel Kolín díky Lukáš Pajerovi a Zdeňku Čápovi do dvoubrankového trháku, ale ještě ve druhé třetině snížil Adam Zeman a brankami v 56. a 59. minutě otočil stav Luboš Rob. Při power play do prázdné branky zpečetil výsledek Jan Berger.

Formu potvrdila šestým vítězstvím z posledních sedmi zápasů také Jihlava. V Šumperku musel dvakrát dohánět ztrátu. Na úvodní gól Martina Pěnčíka z konce úvodní třetiny odpověděl ve 26. minutě z trestného střílení Tomáš Čachotský, ale před polovinou utkání vrátil Drakům náskok Dávid Kohút. Ve 47. minutě Dukla otočila stav během 24 sekund díky Vlastimilu Bilčíkovi a Josefu Skořepovi. Za tři minuty sice vyrovnal Tomáš Vildumetz, ale v čase 57:06 rozhodl v přesilovce druhým gólem v utkání Skořepa. Šumperk prohrál potřetí za sebou.

Pražská Slavia vyhrála v Prostějově 4:3 v prodloužení a zaznamenala třetí výhru z posledních čtyř utkání. Po šestigólové přestřelce z první třetiny se čekalo na další branku až do času 64:29, kdy rozhodl Mikuláš Hovorka.

Po dvou porážkách za sebou uspěl Přerov, který zvítězil ve Frýdku-Místku 6:1. Zubři si připsali teprve druhou výhru z posledních sedmi duelů. Vykročili za ní rázně a už v čase 9:37 vedli 4:0. Dvěma brankami se na úspěchu podílel útočník Jan Süss, který se v úvodu prosadil dvakrát během 52 sekund v jednom oslabení. Gól a dvě asistence si připsal obránce Robert Černý a tři přihrávky zaznamenal Tomáš Doležal. Frýdek-Místek nenavázal na poslední dvě vítězství.

Poruba počtvrté za sebou bodovala a potřetí z toho vyhrála. Na ledě Benátek nad Jizerou se radovali Ostravané po výsledku 4:1. Dvě branky vstřelil Tomáš Guman, gól a asistenci zaznamenal Pavel Jenyš. Středočeši po šňůře tří výher podruhé za sebou neuspěli.

Počtvrté v řadě prohrál Havířov, který doma podlehl Vrchlabí 1:2 po samostatných nájezdech. Hosté nepřipustili třetí porážku za sebou díky vítěznému gólu Ondřeje Matýse v šesté sérii rozstřelu.

33. kolo první hokejové Chance ligy:
Benátky nad Jizerou - Poruba 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky: 51. R. Duda - 9. a 42. z tr. střílení Guman, 50. Jenyš, 60. Korkiakoski. Rozhodčí: Květoň, Wagner - Polonyi, Štofa. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 206.
Havířov - Vrchlabí 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 40. Dostálek - 5. Pochobradský, rozhodující sam. nájezd Matýs. Rozhodčí: Valenta, Cabák - Beneš, Hanzlík. Vyloučení: 2:4, navíc M. Heřman (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 443.
Kolín - Vsetín 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Branky: 10. J. Veselý, 23. Pajer, 23. Z. Čáp - 56. a 59. Rob, 20. R. Pšurný, 29. A. Zeman, 60. Berger. Rozhodčí: Bejček, D. Čáp - Maštalíř, Štěpánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 936.
Sokolov - Třebíč 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 7. P. Hašek, 42. Šmerha - 4. Krliš, 12. Nedvídek, 37. Šťovíček. Rozhodčí: Zavřel, Pilný - Coubal, Horažďovský. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 502.
Ústí nad Labem - Litoměřice 2:7 (2:1, 0:2, 0:4)
Branky: 14. Milfait, 18. T. Urban - 42. a 55. O. Procházka, 8. P. Marcel, 20. M. Kadlec, 39. Sihvonen, 46. Válek, 51. R. Přikryl. Rozhodčí: Zubzanda, Jaroš - Hnát, J. Dědek. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000.
Šumperk - Jihlava 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
Branky: 19. Pěnčík, 29. Kohút, 50. Vildumetz - 47. a 58. Skořepa, 26. Čachotský z tr. střílení, 47. Bilčík. Rozhodčí: Koziol, Vrba - Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 989.
Frýdek-Místek - Přerov 1:6 (0:4, 1:1, 0:1)
Branky: 31. Klimša - 2. a 3. Süss, 7. Ševčík, 10. Goiš, 31. Matěj Svoboda, 47. R. Černý. Rozhodčí: Jechoutek, Marek - Zídek, Konvička. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 748.
Prostějov - Slavia Praha 3:4 v prodl. (3:3, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 12. a 20. J. Kloz, 20. A. Havlík - 1. P. Kafka, 7. R. Všetečka, 15. Šteiner, 65. Hovorka. Rozhodčí: Čech, Tvrdík - Otáhal, Kráľ. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 694.