Č. Budějovice - Benátky 7:6 SNMotor v divokém zápase přestřílel Benátky, Jihlava vede ligu o šest bodů

Hokejisté Jihlavy porazili v 31. kole druhé nejvyšší soutěže Přerov 4:2 a v čele tabulky odskočili Kladnu na rozdíl šesti bodů. O dva body za Rytíři je Prostějov, který porazil Vsetín 4:2. České Budějovice ztratily bod a přišly o třetí místo, jelikož třinácté Benátky nad Jizerou udolaly 7:6 až po samostatných nájezdech.

V Přerově zlomil nerozhodný stav 2:2 v 34. minutě útočník Lukáš Anděl. Pojistku na třetím vítězství Dukly za sebou přidal ve třetí části centr Nicolas Werbik.

V Prostějově se rozhodující branka zrodila v 39. minutě, kdy útočník Jan Starý posunul Jestřáby do vedení 2:1. V závěrečné třetině odskočili domácí během dvou minut do třígólového náskoku a vsetínští svěřenci Jiřího Dopity už pouze upravili výsledek.

Prostějovský útočník Lukáš Žálčík se 18. trefou v sezoně osamostatnil na pozici nejlepšího střelce soutěže.

Budějovice vydřely výhru

Benátky nad Jizerou zvýšily v polovině třetího dějství na 5:3, ale Motoru se podařilo srovnat. Středočeši si vzali vedení zpátky, jenže soupeř necelou minutu před koncem poslal souboj do nastavení. V samostatných nájezdech přisoudil Českým Budějovicím prémiový bod Václav Karabáček.

Pěti asistencemi se do statistik zapsal domácí útočník Jakub Babka, za Benátky se blýskl hattrickem a asistencí Jan Ordoš, bilanci 1+3 zaznamenal jeho spoluhráč Marek Zachar.

Šestý Havířov doma podlehl Litoměřicím 1:2. Triumf Stadionu zařídil v 27. minutě vítězným zásahem centr Jan Kloz. Ústecký celek ztrácí na Havířov pouze bod. Třebíč si z ledu posledního Ústí nad Labem odvezla tři body za výhru 2:0. Předposlední Kadaň porazila Porubu 3:2.

Výsledky 31. kola první hokejové Chance ligy:
České Budějovice - Benátky nad Jizerou 7:6 po sam. nájezdech (1:1, 2:3, 3:2 - 0:0)
Branky: 24., 30. a 60. Plášil, 6. a 54. Pýcha, 57. Šimánek, rozhodující sam. nájezd Karabáček - 33., 40. a 50. Ordoš, 10. M. Zachar, 28. Jeník, 58. Kolmann. Rozhodčí: Čech, Pilný - Zídek, Pechánek. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. Diváci: 4618.
Havířov - Litoměřice 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 12. F. Seman - 20. Jícha, 27. J. Kloz. Rozhodčí: Šutara, Obádal - Lukš, Konvička. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 974.
Ústí nad Labem - Třebíč 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Süss, 57. Szathmáry. Rozhodčí: Vokřál, Veselý - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:4, navíc Jánský (Ústí nad Labem) 10 min. Bez využití. Diváci: 426.
Kadaň - Poruba 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 7. Tupý, 32. Klíma, 40. J. Holý - 16. Guman, 44. Hudeček. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 5:6, navíc Novák, Šulek - Matějíček všichni 10 min. Využití: 1:0.
Prostějov - Vsetín 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 21. Žálčík, 39. Starý, 46. J. Zdráhal, 48. Karpov - 25. Jonák, 56. Vítek. Rozhodčí: Kopeček, Cabák - Dohnal, Komínek. Vyloučení: 5:9, navíc Karafiát (Vsetín) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 2048.
Přerov - Jihlava 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 10. M. Kratochvíl, 26. Zbořil - 6. Skořepa, 23. Čachotský, 34. Anděl, 48. Werbik. Rozhodčí: Kopeček, Cabák - Dohnal, Komínek. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.