Frýdek-Místek - Poruba 2:5Poruba po výhře ve Frýdku-Místku opět vede první ligu

Hokejisté Poruby vyhráli v nedělní dohrávce 11. kola první ligy ve Frýdku-Místku 5:2 a vrátili se do čela, z kterého je v sobotu sesadil Vsetín. Ostravané se posunuli o dva body před Valachy. Čtyřmi body za gól a tři asistence si připsal Vojtěch Střondala a dvě branky a jednu přihrávku zaznamenal Kanaďan Aaron Berisha.

Poruba, jež v sobotu přišla o vedení v tabulce po domácí prohře s Prostějovem 1:4, ve Frýdku-Místku prohrávala po 61 sekundách, kdy otevřel skóre Adam Zeman. V 15. minutě ale v přesilové hře vyrovnal Tomáš Šoustal a za 29 sekund otočil stav Střondala.

Před polovinou utkání v další početní výhodě zvýšil Berisha na 3:1 pro Ostravany a ve 43. minutě po gólu Tomáše Gřeše v oslabení vedli hosté už o tři branky. Za 10 sekund sice snížil z trestného střílení Lukáš Bednář, ale za dalších 122 vteřin dovršil výsledek Berisha.

Dohrávka 11. kola první hokejové ligy
Frýdek-Místek - Poruba 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 2. A. Zeman, 43. L. Bednář z tr. střílení - 29. a 45. Berisha, 15. T. Šoustal, 16. Střondala, 43. Gřeš. Rozhodčí: Koziol, Grygera - Blažek, Veselý. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1577.