Pardubice B - Znojmo 4:2Hokejisté Znojma prohráli na ledě Pardubic B a sestoupili

Hokejisté Znojma podlehli v předposledním 51. kole první ligy v Chrudimi domácím Pardubicím B 2:4 a po roce sestoupili zpět do druhé ligy. Záchranu v druhé nejvyšší lize slaví právě záložní tým Dynama i Frýdek-Místek, který si ji zajistil výhrou v Litoměřicích 5:3. Obhájce vítězství v první lize Zlín vyhrál v souboji o 6. místo v Přerově 2:0 a předstihl jej o bod v boji o přímou účast ve čtvrtfinále.

Ilustrační foto.

Nováček Znojmo se v sobotu ještě udržel ve hře výhrou doma nad Vsetínem 6:3, ale teď po čtvrté porážce z posledních pěti utkání už míří do druhé ligy, z níž postoupil loni po 12 letech. Deset sezon z toho Orli strávili v mezinárodní rakouské lize a dvě ve druhé lize.

Pardubice B za druhým vítězstvím z uplynulých pěti utkání vykročily v 15. minutě, kdy využil přesilovou hru Josef Mikyska. V čase 25:53 odpověděl také v početní výhodě Pavel Jenyš, ale v 33. minutě vrátil domácím vedení Daniel Rákos. Po 48 sekundách třetí třetiny se opět v přesilovce prosadil Jenyš a vyrovnal. V 55. minutě rozhodl Tomáš Kaut a výsledek ještě pečetil dvě a tři čtvrtě minuty před koncem v power play do prázdné branky Ondřej Rohlík.

Frýdek-Místek měl jasno o záchraně ještě před koncem duelu v Chrudimi. Na jeho teprve druhém vítězství z posledních šesti zápasů se podílel dvěma góly Michal Ramik. Čtvrté Litoměřice prohrály podruhé za sebou a stále nemají jistý postup přímo do čtvrtfinále play off.

Zlín vyhrál třetí z posledních čtyř zápasů a může si účast ve čtvrtfinále pojistit v pátek doma proti Jihlavě. Skóre otevřel v polovině utkání kapitán Bedřich Köhler a 94 sekund před koncem dovršil výsledek při power play do prázdné branky Nicolas Werbik. Brankář Daniel Huf udržel počtvrté v sezoně čisté konto.

Jihlava v souboji o 8. místo porazila ve svém azylu v Pelhřimově Sokolov 4:1, předstihla jej o tři body a zajistila si účast v předkole. Stejně tak Baník, jemuž k tomu stačily ztráty pronásledovatelů Kolína a Slavie. První výhru Dukly po sérii čtyř porážek zařídil vítězným gólem v 45. minutě a asistencí Tomáš Havránek. Sokolov prohrál posedmé za sebou.

Jedenáctá pražská Slavia se v boji o předkolo play off dotáhla bodově na desátý Kolín, na jehož ledě v pátek uzavře základní část. Vyhrála doma nad Třebíčí 3:2 v prodloužení a oslavila pátou výhru za sebou. Horácká Slavia sice vedla v Edenu 2:1, ale 105 sekund před konce třetí třetiny vyrovnal v přesilové hře umocněné power play Robin Všetečka a v čase 63:06 rozhodl Jaroslav Brož. Pátá Třebíč prohrála potřetí za sebou a stále nemá jistotu účasti ve čtvrtfinále play off.

Kolín prohrál na ledě druhého Vsetína 2:4 a připsal si teprve druhou prohru z posledních osmi utkání. Valaši doma uspěli posedmé za sebou. Dvěma góly pomohl k výhře Pavel Klhůfek. Vsetín ztrácí 16 bodů na vedoucí Porubu, která doma podlehla třetímu Prostějovu 1:3.

51. kolo první hokejové Chance ligy:
Slavia Praha - Třebíč 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 11. Průžek, 59. Všetečka, 64. J. Brož - 24. Bořuta, 57. Dočekal. Rozhodčí: Čáp, Valenta - Belko, Beneš. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 671.
Jihlava - Sokolov 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 35. Menšík, 45. T. Havránek, 57. Š. Jelínek, 59. Cachnín - 23. V. Tomeček. Rozhodčí: Šudoma, Grygera - Kokrment, Baxa. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Diváci: 348.
Přerov - Zlín 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 30. Köhler, 59. Werbik. Rozhodčí: Skopal, Zeliska - Štofa, Zídek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 2103.
Litoměřice - Frýdek-Místek 3:5 (1:2, 1:3, 1:0)
Branky: 9. Žmola, 23. Plos, 57. Korkiakoski - 1. a 27. Ramik, 5. Marosz, 22. Doktor, 24. Svačina z tr. střílení. Rozhodčí: Zubzanda, Hucl - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 932.
Vsetín - Kolín 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 16. a 60. Klhůfek, 5. Ondračka, 42. Š. Bláha - 3. Štohanzl, 41. K. Lang. Rozhodčí: Maršálek, Šico - Kotlík, Teršíp. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 2340.
Poruba - Prostějov 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 13. Střondala - 28. Z. Doležal, 34. P. Hašek, 56. Ostřížek. Rozhodčí: Wagner, Rapák - Hanzlík, Juránek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 1654.
Pardubice B - Znojmo 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 15. J. Mikyska, 33. Rákos, 55. T. Kaut, 58. O. Rohlík - 26. a 41. Jenyš. Rozhodčí: Jechoutek, Micka - Malý, Pěkný. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 460.
1.Poruba5130948173:112112