Vrchlabí - Kladno 4:2Přijel Jágr, Vrchlabí zažívalo svátek. A Rytíře navzdory asistenci 68 šmiklo a jde do čela

Za svou kariéru hrál už na stovkách zimáků, ve středu přesto ve svých osmačtyřiceti letech zažil premiéru. Hrající majitel hokejového Kladna Jaromír Jágr vůbec poprvé nastoupil na stadionu Vrchlabí, v dobrém ale na to vzpomínat nebude. Přestože si připsal asistenci, jeho Rytíři v utkání druhého s třetím celkem Chance ligy prohráli 2:4.

Jaromír Jágr z Kladna - archivní foto.

„Na zápas s Kladnem jsme se speciálně připravovali a hodně těšili, protože když přijede Jarda Jágr, je pro nás svátkem si proti němu zahrát. Pro většinu z nás to byl vzor," přiznal v rozhovoru pro ČT 29letý kapitán Vrchlabí Tomáš Jirků.

Středočechům nevyšel už vstup do zápasu a od 4. minuty po úniku Davida Chalupy museli dotahovat. Dlouho si nevěděli rady s jistým gólmanem Kantorem, který zažíval debut za Vrchlabí z partnerských extraligových Pardubic.

Až ve 33. minutě Jágr v přesilovce našel Plekance, jehož střelu dorazil do sítě Hlava. Ještě před druhou sirénou ale vrátil domácím vedení rovněž při hře v početní převaze, kdy Jágr odpykával trest za příliš mnoho hráčů na ledě, Pochobradský a ve 43. minutě zvýšil na 3:1 Kratochvil.

Rytíři ve zbytku duelu stihli už jen snížit, kdy si při Kubíkově přesilovkové trefě připsali už druhý bod v zápase Plekanec s Hlavou. V poslední minutě navíc Patrik Urban gólem do prázdné branky uzavřel na 4:2.

Nováček Chance ligy se tak posunul do čela tabulky před Jihlavu, která prohrála 3:4 po nájezdech v Přerově.

Kladno naopak z posledních třech zápasů proti týmům z čela tabulky získalo jen tři body (jeden za prohru v nájezdech v Jihlavě, dva za zvládnuté nájezdy s Třebíčí). „Máme co zlepšovat. Máme sice v zápasech dost střel, ale dáváme málo gólů," posteskl si Tomáš Plekanec.

Jihlava prohrála teprve druhé z posledních osmi zápasů. Zubři vedli po dvou minutách po gólu slovinského útočníka Roka Macucha, ve druhé třetině ale otočili stav Matěj Zadražil a Tomáš Harkabus a v čase 55:55 zvýšil Vítězslav Brož už na 3:1. Jenže Matěj Svoboda s Vlastimilem Dostálkem vynutili prodloužení a v nájezdech rozhodl o pátém vítězství Přerova z uplynulých šesti duelů Radek Číp.

Možnosti posunout se na třetí místo před Kladno nevyužily čtvrtá Třebíč a ani pátá Poruba. Horácká Slavia nedokázala v pondělí v Kladně při porážce 2:3 po samostatných nájezdech natáhnout šňůru osmi výher a dnes doma 1:3 podlehla Frýdku-Místku. Ten venku uspěl po osmi porážkách poprvé od 29. září, třemi body za dvě branky a asistenci to zařídil Ondrej Šedivý.

Poruba podlehla 1:4 ve Vsetíně, na jehož střídačce si odbyl premiéru slovenský trenér Roman Stantien. Valaši si připsali vítězství ve čtvrtém z posledních pěti zápasů. Bývalý útočník Stantien, který naposledy vedl Slovan Bratislava, se vrátil do klubu, kde hrál v letech 1994 až 2007 a získal s Valachy všech šest mistrovských titulů v extralize. Jako hlavní kouč doplnil dosavadní trenéry Jana Srdínka a Luboše Jenáčka.

Jeho noví svěřenci se dostali v 16. minutě do vedení díky brance Davida Vítka ve vlastním oslabení. Sedm sekund před první pauzou sice vyrovnal Marek Špaček, ale ve 28. minutě vrátil Vsetínu náskok Lukáš Bednář a ještě ve druhé třetině zvýšil v početní výhodě Radim Kucharczyk. Po 19 sekundách závěrečné části pečetil výsledek Sebastian Gorčík.

Čtvrtou výhru za sebou oslavily Litoměřice, které na ledě nováčka Kolína uspěly 4:2. Potřetí za sebou vyhrály doma Benátky nad Jizerou, Sokolov zdolaly 6:4. Dvěma góly a asistencí přispěl Jan Šír, tři body si připsali také Jakub Rychlovský (1+2) i obránce Vratislav Kunst (0+3). Baník prohrál šestý z posledních sedmi zápasů.

Po sérii pěti porážek zabral Havířov, jenž zdolal pražskou Slavii 5:1 a připsal si druhé vítězství z uplynulých 11 duelů. Hattrickem zazářil Ondřej Procházka.

Předposlední Kadaň podlehla doma Ústí nad Labem 1:5. Slovan uspěl venku po čtyřech prohrách v řadě. Poslední Šumperk zaznamenal devátou prohru v řadě a Prostějov po výsledku 6:3 na jeho ledě slavil čtvrté vítězství za sebou. Po čtyřech bodech si připsali Petr Mrázek (2+2) a David Bartoš (1+3).

První hokejová liga:
Dohrávka 1. kola:
Třebíč - Frýdek-Místek 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky: 45. Nedbal - 4. a 40. O. Šedivý, 26. Kofroň. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Zedník, Kráľ. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Bez diváků
Dohrávka 17. kola:
Vrchlabí - Kladno 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 4. D. Chalupa, 40. Pochobradský, 43. M. Kratochvil, 60. P. Urban - 33. Hlava, 50. Kubík. Vyloučení 7:6, navíc Kajínek (Vrchlabí) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:2. Bez diváků.
Dohrávka 9. kola:
Benátky nad Jizerou - Sokolov 6:4 (3:1, 1:2, 2:1)
Branky: 6. a 53. J. Šír, 7. Rychlovský, 17. A. Dlouhý, 24. Böhm, 59. Jiruš - 3. J. Pohl, 37. T. Rohan, 37. M. Houdek, 56. Kverka. Rozhodčí: Petružálek, Zavřel - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Bez diváků
26. kolo:
Kadaň - Ústí nad Labem 1:5 (0:1, 1:4, 0:0)
Branky: 26. T. Koblížek - 1. Š. Havránek, 24. Grim, 24. Jasečko, 27. Trávníček, 35. Vladimír Brož. Rozhodčí: Kostourek, Čáp - Flegl, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Bez diváků
Havířov - Slavia Praha 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Branky: 27., 40. a 51. O. Procházka, 46. Prokeš, 56. Maruna - 43. F. Vlček. Rozhodčí: Ondráček, Marek - Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:1. Bez diváků
Vsetín - Poruba 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 16. Vítek, 28. L. Bednář, 36. Kucharczyk, 41. Gorčík - 20. Marek Špaček. Rozhodčí: J. Doležal, Bejček - J. Novák, Blažek. Vyloučení: 1:5, navíc Berger (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Bez diváků
Kolín - Litoměřice 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)
Branky: 7. P. Mašín, 38. Šafránek - 7. Pajer, 11. Miškář, 17. T. Urban, 49. Martin Procházka. Rozhodčí: Zubzanda, Grech - Sedláček, Baxa. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Bez diváků
Šumperk - Prostějov 3:6 (1:2, 0:2, 2:2)
Branky: 16. a 53. Moučka, 43. J. Horký - 34. a 60. P. Mrázek, 11. T. Kaut, 12. Hrníčko, 30. D. Bartoš, 43. Matěj Novák. Rozhodčí: Jechoutek, Jaroš - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:3. Bez diváků