Vedoucí Poruba prohrála v Přerově a druhý Vsetín podlehl na ledě Pardubic B

Hokejisté Poruby prohráli v 46. kole první ligy v Přerově 0:3 a mají v čele tabulky náskok 14 bodů před Vsetínem, který v Chrudimi podlehl Pardubicím B 2:3 po samostatných nájezdech. Neuspěly ani další celky z čela tabulky. Třetí Prostějov utrpěl porážku ve Frýdku-Místku 1:5 a čtvrtá Třebíč prohrála 0:5 ve Znojmě, které se posunulo ze dna tabulky před pražskou Slavii.

Trenér RT Torax Poruba Jiří Režnar

Poruba prohrála třetí z posledních pěti utkání, zatímco Přerov uspěl v osmém z uplynulých devíti duelů. Ve 3. minutě dostal Zubry do vedení obránce Jiří Krisl a v čase 12:12 zařídil dvougólový náskok Lukáš Chludil. V 46. minutě dovršil skóre v přesilové hře Antonín Pechanec. Brankář Michal Postava díky 25 úspěšným zákrokům udržel popáté v sezoně čisté konto.

Vsetín si připsal druhou porážku z uplynulých tří vystoupení. A to i přesto, že v Chrudimi po 15 minutách hry vedl 2:0 po gólu Luboše Roba a přesilovkové trefě Jana Kerna. V 56. minutě vrátil záložní tým Dynama do hry Daniel Rákos a 77 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal v početní výhodě umocněné power play Josef Mikyska. V nájezdech dokonal obrat Lukáš Žálčík.

Dvanáctý Frýdek-Místek po čtvrté výhře za sebou unikl sestupové pozici na rozdíl pěti bodů. Uspěl díky čtyřem využitým přesilovým hrám. Nejdříve 13 sekund před koncem otevřel skóre Radek Veselý a mezi 23. a 25. minutou zvýšili také v početních výhodách Filip Haman a Slovinec Samuel Krajč už na 3:0. Potom sice zkorigoval stav Jan Veselý, ale v polovině utkání vrátil domácím tříbrankový náskok v přesilovce Oskar Haas. V závěru pečetil výsledek Vladimír Svačina.

Obhájce vítězství v první lize Zlín po třech porážkách zdolal pražskou Slavii 2:0. V 6. minutě poslal Berany do vedení Petr Holík a v závěru se ještě prosadil Martin Lang. Brankář Daniel Huf pochytal všech 25 střel a připsal si třetí nulu v sezoně. Zlín ukončil šestizápasové čekání na plný bodový zisk, během kterého jen jednou vyhrál. Slavia nebodovala podruhé za sebou a klesla na poslední místo o bod za Znojmo.

Dosud poslední Orli zabrali po dvou utkáních bez bodu a vyhráli třetí z posledních pěti duelů. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci k tomu pomohl Dominik Sklenář a dvakrát skóroval také Martin Šťovíček. Gólman Dominik Groh kryl 30 střel a udržel podruhé v ročníku nulu.

Třetí výhru za sebou oslavil Kolín, který zvítězil v Sokolove 5:3. Dvěma góly přispěl k úspěchu Kozlů Kryštof Ouřada. Baník prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů.

46. kolo první hokejové Chance ligy:
Frýdek-Místek - Prostějov 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 20. R. Veselý, 23. Haman, 25. Krajč, 31. Haas, 58. Svačina - 27. J. Veselý. Rozhodčí: Čáp, Šico - Komínek, Maňák. Vyloučení: 3:8. Využití: 4:0. Diváci: 912.
Zlín - Slavia Praha 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 6. Holík, 56. M. Lang. Rozhodčí: Obadal, Maršálek - Hanzlík, Tvrdý. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 1739.
Přerov - Poruba 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 3. Krisl, 13. Chludil, 46. Pechanec. Rozhodčí: Kostourek, Šudoma - Roischel, Hájková. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 942.
Znojmo - Třebíč 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Branky: 12. a 49. D. Sklenář, 47. a 56. Šťovíček, 10. Jenyš. Rozhodčí: Petružálek, T. Veselý - Jindra, Baxa. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2110.
Sokolov - Kolín 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)
Branky: 5. Bernovský, 21. Vracovský, 58. Mlčák - 28. a 42. Ouřada, 33. K. Lang, 44. Štohanzl, 49. Vrhel. Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:5, navíc Osmík - Hampl oba 5 min. Využití: 0:2. Diváci: 638.
Pardubice B - Vsetín 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)
Branky: 56. Rákos, 59. J. Mikyska, rozhodující sam. nájezd Žálčík - 10. Rob, 15. Kern. Rozhodčí: Skopal, Valenta - Teršíp, Augusta. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 467.