Litoměřice - Kolín 4:1Skvělá série lídra první ligy pokračuje

Hokejisté Litoměřic vládnou první lize už s náskokem 15 bodů. V 37. kole suverénní Severočeši porazili doma Kolín 4:1 a připsali si patnácté vítězství za sebou. Druhá Třebíč podlehla doma Frýdku-Místku 1:4 a potřetí za sebou nebodovala.

Ilustrační foto.

Rozjeté Litoměřice se proti Kolínu ujaly vedení ve 3. minutě díky Marku Berkovi. V polovině úvodní části sice vyrovnal Martin Štohanzl, ale v čase 16:11 v přesilové hře udeřil opět Stadion a mezi střelce se zapsal Lukáš Válek. V závěrečném dějství domácí pojistili výhru v dalších dvou početních výhodách. Pozici nejlepšího střelce druhé nejvyšší soutěže si po 109 sekundách od druhé pauzy pojistil 24. brankou Fin Riku Sihvonen a v 51. minutě skóroval také Jaroslav Kracík.

V sestavě Frýdku-Místku se v Třebíči objevilo všech sedm hráčů, kteří v pátek pomohli Třinci při jeho potížích s koronavirovou nákazou v extralize k domácí výhře nad posledním Zlínem 6:2 a k návratu do čela tabulky. Tři z nich se postarali v Třebíči o branky vítězů.

Po 95 sekundách otevřel skóre z trestného střílení Vladimír Svačina a trefami ve 4. a 47. minutě zvýšil na 3:0 polský útočník Filip Komorski. V 59. minutě sebral brankáři Samuelu Barošovi čisté konto Erik Meluzín, ale druhou výhru Frýdku-Místku za sebou a celkově čtvrtou z posledních šesti zápasů ještě pečetil 23 sekund před koncem při power play do prázdné branky Daniel Krenželok.

Pražská Slavia porazila patnácté Benátky nad Jizerou 4:2 a po šesté výhře z posledních osmi zápasů se posunula na 6. místo. Ve 33. minutě ji dostal do vedení Filip Vlček a 40 sekund před koncem druhé třetiny zvýšil Daniel Krejčí. Ve 44. minutě upravil Tomáš Pšenička už na 3:0. Středočeši sice za 29 vteřin snížili díky Filipu Kovářovi, ale v čase 55:52 v přesilové hře vrátil domácím v početní výhodě tříbrankový náskok David Šteiner. Za 38 sekund už jen zkorigoval výsledek Sebastián Čederle. Benátky nad Jizerou už pošesté za sebou nebodovaly.

Poruba doma zdolala Jihlavu 4:3 po samostatných nájezdech a bodovala posedmé za sebou, z toho pošesté vyhrála. A to i přesto, že se čtvrtým týmem tabulky po dvou třetinách prohrávala 1:3. Duklu dostal poprvé do vedení ve 26. minutě Filip Helt. V polovině druhé třetiny sice odpověděl Kanaďan Samuel Bitten, ale potom získali Jihlavě dvoubrankový náskok Tomáš Harkabus s Tomášem Čachotským. Po 91 sekundách třetí třetiny se trefil domácí Tomáš Guman a ve 48. minutě vyrovnal Pavel Jenyš. V nájezdech uspěli jen Guman a Bitten.

Třetí vítězství z posledních čtyř zápasů oslavil Šumperk, který vyhrál ve Vrchlabí 4:3 v prodloužení. Draci v úvodních dvou třetinách doháněli ztrátu. V té první na úvodní branku Marka Hecla odpověděl v početní výhodě Petr Kratochvíl. Ve druhé části využil přesilovku pěti proti třem Karel Nedbal, ale vzápětí srovnal skóre Vojtěch Šilhavý. Ve 43. minutě otočil stav Jakub Březák, ale v čase 46:49 poslal zápas do prodloužení Ondřej Matýs. Po 65 vteřinách nastavení rozhodl Denis Kindl.

37. kolo první hokejové Chance ligy:
Slavia Praha - Benátky nad Jizerou 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky: 33. F. Vlček, 40. D. Krejčí, 44. T. Pšenička, 56. Šteiner - 44. F. Kovář, 57. Čederle. Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda - Štěpánek, Hnát. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. Diváci: 744.
Poruba - Jihlava 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0)
Branky: 42. a rozhodující sam. nájezd Guman, 30. Bitten, 48. Gřeš - 26. Helt, 34. T. Harkabus, 37. Čachotský. Rozhodčí: Adam, Vrba - Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 657.
Litoměřice - Kolín 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 3. Berka, 17. Válek, 42. Sihvonen, 51. Kracík - 10. Štohanzl. Rozhodčí: Bejček, Jechoutek - Kokrment, Coubal.Vyloučení: 3:5, navíc Niko (Kolín) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 1000.
Vrchlabí - Šumperk 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 9. Hecl, 25. Nedbal, 47. Matýs - 12. Kratochvíl, 27. Šilhavý, 43. Březák, 62. D. Kindl. Rozhodčí: Kostourek, Jaroš - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 641.
Třebíč - Frýdek-Místek 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky: 59. Meluzín - 4. a 47. Komorski, 2. Svačina z trestného střílení, 60. D. Krenželok. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Polonyi, Zídek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 723.
Přerov - Kadaň 5:0 kontumačně.