Šumperk - Litoměřice 5:0Šumperk v dohrávce první hokejové ligy zaskočil lídra

Hokejisté Litoměřic nečekaně prohráli v sobotní dohrávce 38. kola Chance ligy na ledě Šumperku 0:5, i tak ale dál vedou tabulku druhé nejvyšší soutěže. Druhá Třebíč vyhrála v Benátkách 3:1 a na lídra ztrácí sedm bodů.

Litoměřice prohrály třetí z posledních čtyř zápasů. Šumperk se ujal vedení v čase 5:10 díky brance Vojtěcha Šilhavého a za 65 sekund zvýšil v přesilové hře Lukáš Žálčík. Ve 26. minutě zařídil Drakům už tříbrankový náskok Petr Kratochvíl. V čase 47:40 skóroval v početní výhodě Vojtěch Šuhaj a výsledek dovršil tři minuty před koncem Daniel Vachutka. Gólman Vojtěch Mokry díky 32 úspěšným zákrokům udržel podruhé v sezoně čisté konto. Čtrnáctý Šumperk zabral po dvou prohrách a patnáctým Benátkám nad Jizerou se vzdálil na rozdíl 18 bodů.

Benátkám na Jizerou po třetí porážce za sebou zbývá jen teoretická naděje na únik sestupu se sedmi duely do konce. S Třebíčí prohrávaly od 7. minuty, kdy otevřel skóre Vojtěch Střondala. V čase 32:41 sice vyrovnal v početní výhodě Adam Klapka, ale hned za 64 sekund v přesilovce vrátil hostům vedení Martin Dočekal. Ve 45. minutě pojistil náskok favorita Martin Šťovíček. Horácká Slavia uspěla po dvou porážkách.

Vsetín podruhé za sebou nebodoval. Přerov naopak vyhrál popáté v řadě a poskočil z 12. na 8. místo. V polovině úvodní části se Zubři poprvé radovali díky Tomáši Šoustalovi. Ve 33. minutě využil přesilovou hru Jakub Svoboda a v čase 36:59 upravil Jan Süss už na 3:0. V polovině třetí třetiny sebral Michaelu Petráskovi čisté konto Jan Berger. Poslední slovo měl v 57. minutě domácí Jan Svoboda.

Sokolov zvítězil potřetí v řadě, Havířov naopak natáhl sérii porážek na sedm zápasů. Skóre otevřel v čase 11:38 v přesilové hře Jan Pohl a v 15. minutě přidal druhý gól Baníku ve vlastním oslabení Tomáš Vracovský. Ve druhé třetině se prosadil Vojtěch Tomi a v polovině závěrečné části upravil Marek Sloboda na 4:0. V 53. minutě přišel Jan Neužil o nulu po brance Jana Chrobočka.

První hokejová Chance liga:
Dohrávka 37. kola:
Sokolov - Havířov 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 12. J. Pohl, 15. Vracovský, 35. Tomi, 51. M. Sloboda - 53. Chroboček. Rozhodčí: Bejček, Marek - Beneš, Horažďovský. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 512.
Dohrávky 38. kola:
Benátky nad Jizerou - Třebíč 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 33. Klapka - 7. Střondala, 34. Dočekal, 45. Šťovíček. Rozhodčí: Jechoutek, Wagner - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:1. Diváci: 201.
Šumperk - Litoměřice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 6. Šilhavý, 7. Žálčík, 26. P. Kratochvíl, 48. Šuhaj, 57. Vachutka. Rozhodčí: Ondráček, Šudoma - Kleprlík, Hranoš. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 1000 (omezený počet).
Dohrávka 39. kola :
Přerov - Vsetín 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 11. T. Šoustal, 33. Jakub Svoboda, 37. Süss, 57. Jan Svoboda - 50. Berger. Rozhodčí: R. Svoboda, Valenta - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 997.