Třebíč - Č. Budějovice 5:4V první lize prohrály vedoucí České Budějovice i druhé Kladno

Vedoucí duo v 29. kole první hokejové ligy shodně prohrálo. První České Budějovice podlehly v Třebíči 4:5, přesto si drží stále tříbodový náskok před Kladnem. Rytíři doma utrpěli porážku s Litoměřicemi 2:4. Pražská Slavia doma nedala ani gól Havířovu a po prohře 0:4 klesla na čtvrté místo za Jihlavu, která porazila Benátky nad Jizerou 3:1.

České Budějovice v Třebíči narazily na odhodlaný domácí tým. Horácká Slavia totiž naposledy před svými fanoušky vyhrála na konci září a chtěla se věrným divákům konečně odvděčit. Domácím vyšla hlavně pasáž v průběhu druhé třetiny, kdy během 189 sekund odskočili z 1:1 na 5:2 a na tribunách se slavily druhé zásahy Rašky a Pekra, který gólmana Gábu překonal z trestného střílení. Jihočeši sice dokázali zápas zdramatizovat, ale na 5:4 snížili až 13 sekund před koncem.

Kladno doma nečekaně prohrálo s Litoměřicemi, a to hlavně kvůli krátkému úseku druhé třetiny, kdy hosté snadno získali tříbrankový náskok. Smůlu měl i střídající gólman Stahl, který po třetí inkasované brance vystřídal Hanuljaka, ale rychle inkasoval. Rytířům dalo naději proměněné trestné střílení Jakuba Strnada, ale stav 2:4, který svítil na ukazateli skóre po druhé třetině, už hosté ubránili.

Laco proti Slavii zářil

Překvapivý debakl doma utrpěla Slavia, která si vylámala zuby na havířovském gólmanovi Marku Lacovi. Ten poprvé v sezóně vychytal čisté konto, a protože byli hosté i dostatečně efektivní, odvezli si vítězství 4:0.

Jediným týmem z vedoucí čtyřky, který v 29. kole uspěl, byla Jihlava, která doma zdolala Benátky. Jistotu tří bodů ale dal Dukle až Důrasův gól minutu před koncem.

Frýdek-Místek prodloužil vítěznou sérii už na čtyři zápasy. O tříbodovém zisku rozhodli domácí v hale Polárka až v poslední třetině, kdy utekli ústeckým soupeřům po gólech Ondřeje Kovařčíka a Jaška na rozdíl dvou branek.

Poslední Most udolal Prostějov 3:2 díky dvěma gólům Jana Dufka a také výborně chytajícímu Jaroslavu Hüblovi. Severočeši přesto ztrácejí na předposlední 13. místo pět bodů.

29. kolo první hokejové WSM ligy:
Jihlava - Benátky nad Jizerou 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 13. Dundáček, 31. F. Seman, 59. Důras - 30. Volf. Rozhodčí: Kika, Obadal - Lukš, Wesley. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Diváci: 1179.
Most - Prostějov 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 8. a 51. Dufek, 27. Válek - 41. Moskal, 55. Augustin. Rozhodčí: Kostourek - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:4, navíc Žálčík (Prostějov) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 221.
Třebíč - České Budějovice 5:4 (1:1, 4:2, 0:1)
Branky: 16. a 35. Raška, 32. a 35. z tr. střílení Pekr, 33. R. Zohorna - 6. Vráblík, 33. Walker, 38. Chovan, 60. M. Čermák. Rozhodčí: Přikryl - Barteček, Konvička. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1. Diváci: 1760.
Slavia Praha - Havířov 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Pořízek, 11. M. Hlinka, 37. Dvořáček, 50. M. Kalus. Rozhodčí: Kubičík - Lučan, Potůček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 552.
Frýdek-Místek - Ústí nad Labem 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 30. Chmielewski, 33. Matyáš, 48. O. Kovařčík, 54. Jašek - 27. Loskot, 33. Poulíček. Rozhodčí: Doležal - Zídek, Polák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1479.
Kladno - Litoměřice 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Branky: 7. Cetkovský, 37. Strnad z tr. střílení - 13. Rubeš, 27. Valášek, 29. J. Veselý, 33. R. Pilař. Rozhodčí: Battěk - Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1584.