Třebíč - Vsetín 3:0Vedoucí Litoměřice podlehly Přerovu, druhá Třebíč porazila třetí Vsetín

Hokejisté vedoucích Litoměřic prohráli ve 43. kole první ligy doma s Přerovem 2:5 a jejich náskok v čele tabulky před druhou Třebíčí se snížil na 10 bodů. Horácká Slavia totiž na vlastním ledě uspěla proti třetímu Vsetínu a zvítězila 3:0. Valachům tak unikla na šestibodový odstup.

Hokejisté Vsetína - ilustrační foto

Litoměřice po sérii 15 vítězství prohrály podruhé z posledních tří zápasů a podruhé za sebou neuspěly doma. Po středeční porážce se Vsetínem 1:3 nestačily na Zubry, kteří se v 16. minutě poprvé radovali díky Jakubovi Svobodovi. Ve druhé třetině vyrovnal Petr Kuboš a po 39 sekundách třetí třetiny otočil stav ve prospěch Stadionu další obránce Patrik Marcel. Přerov však předvedl velký obrat. Ve 47. minutě ho načal v oslabení Jan Süss, necelých osm minut před koncem poslal hosty v přesilové hře do vedení Jiří Goiš a za 82 sekund se prosadil opět Süss. Výsledek dovršil při power play do prázdné branky Jan Svoboda.

Třebíč zvítězila potřetí za sebou a před vlastním publikem se radovala z úspěchu poprvé po dvou porážkách. V 6. minutě otevřel skóre Matěj Zabloudil, v polovině utkání zvýšil v přesilové hře Michal Vodný a v 52. minutě dovršil výsledek Martin Dočekal. Gólman Pavel Jekel udržel díky 36 zákrokům podruhé za sebou a celkově pošesté v sezoně čisté konto. Vsetín nenavázal na poslední dvě výhry a připsal si třetí porážku z uplynulých pěti duelů.

Pražská Slavia neodvrátila třetí porážku za sebou, přestože vedla doma nad Porubou 2:0 i 4:2. Prohrála 4:5 v prodloužení. Nejdříve jí v první třetině zajistili dvoubrankový náskok Lukáš Žejdl s Tomášem Knotkem, který využil přesilovku. Ale ještě do první pauzy odpověděli Markus Korkiakoski s Michalem Houdkem, jenž také skóroval v početní výhodě. V polovině druhé části se trefil podruhé Žejdl a v 55. minutě se domácí opět radovali díky Mikuláši Hovorkovi. Jenže v čase 56:41 zahájil obrat Ostravanů Pavel Jenyš a 69 sekund před koncem základní hrací doby vyrovnal Tomáš Gřeš. Po 75 sekundách nastavení se postaral o vítězný gól Dominik Hrníčko.

Kolín vyhrál na ledě šestnáctého Havířova 4:3 a připsal si čtvrté vítězství z posledních šesti zápasů. Kozlové dvakrát prohrávali, ale vývoj otočili. Po 125 sekundách získal domácím vedení v oslabení Jan Hudeček a po vyrovnání Jana Veselého vrátil Havířovu náskok před polovinou úvodní části v přesilovce Jurij Žolobov. Ve 28. minutě smazal ztrátu Matěj Morong a v čase 33:02 se prosadil podruhé v utkání Veselý. V 57. minutě sice v další početní výhodě vyrovnal Adam Křemen, ale za 92 sekund zajistil tříbodový zisk Kolínu Lukáš Pajer.

Čtvrtou výhru za sebou oslavil Frýdek-Místek, který doma porazil patnácté Benátky nad Jizerou 7:3. Po dvou gólech vítězů vstřelili Ondrej Šedivý a Filip Komorski a třem body za gól a dvě asistence přispěli k úspěchu David Klimša a Alan Lyszczarczyk. Za poražené skóroval dvakrát Vojtěch Jiruš.

Benátky nad Jizerou tak ztrácejí už na sestupové pozici 11 bodů na čtrnácté Ústí nad Labem, které doma zdolalo Šumperk 2:1 v prodloužení. Bezbrankový stav prolomil ve 43. minutě v přesilové hře domácí Slovan díky brance beka Jiří Drtiny, ale v čase 56:31 vynutil nastavení také v početní výhodě Tomáš Vildumetz. Ve čtvrté minutě nastavení rozhodl Erik Mareš.

43. kolo první hokejové ligy:
Litoměřice - Přerov 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Branky: 25. Kuboš, 41. P. Marcel - 47. a 54. Süss, 16. Jakub Svoboda, 53. Goiš, 60. Jan Svoboda. Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek - Horažďovský, Baxa. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 740.
Havířov - Kolín 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Branky: 3. Hudeček, 10. Žolobov, 57. Křemen - 8. a 34. J. Veselý, 28. Morong, 58. Pajer. Rozhodčí: Skopal, Šudoma - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:8, navíc Z. Král (Kolín) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 394.
Třebíč - Vsetín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 6. M. Zabloudil, 29. Vodný, 52. Dočekal. Rozhodčí: Bejček, Čáp - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 871.
Frýdek-Místek - Benátky nad Jizerou 7:3 (3:0, 3:2, 1:1)
Branky: 4. a 6. O. Šedivý, 8. a 36. Komorski, 22. Klimša, 32. Lyszczarczyk, 45. Peterek - 26. a 44. Jiruš, 29. Faško-Rudáš.Rozhodčí: Koziol, Tvrdoň - Vašíček, Roischel. Vyloučení: 6:7, navíc Ciura - J. Šír oba 5 min, Kunst 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 688.
Ústí nad Labem - Šumperk 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 43. J. Drtina, 64. E. Mareš - 57. Vildumetz. Rozhodčí: Valenta, Jaroš - Hnát, Štěpánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 496.
Slavia Praha - Poruba 4:5 v prodl. (2:2, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 8. a 30. Žejdl, 11. T. Knotek, 55. M. Hovorka - 12. Korkiakoski, 17. M. Houdek, 57. Jenyš, 59. Gřeš, 62. Hrníčko. Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda - J. Dědek, Štofa. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 382.
Prostějov - Kadaň 5:0 kontumačně.