Třebíč - Litoměřice 6:4Vedoucí Třebíč zdolala druhé Litoměřice, za Vsetín skóroval gólman Málek

Hokejisté vedoucí Třebíče porazili ve 13. kole první ligy doma druhé Litoměřice 6:4 a unikli jim na rozdíl čtyř bodů. Na třetí místo se posunul Vsetín díky vítězství v Havířově 4:1, které zpečetil v power play trefou do prázdné branky gólman Jakub Málek. Z lavičce patnácté Poruby byl po porážce 2:5 v Ústí nad Labem odvolán kouč Jiří Šejba a k týmu se vrátil Karel Suchánek, který už Ostravany vedl od začátku března do konce minulé sezony.

Mistr světa z roku 1985 Jiří Šejba.

Třebíčská Horácká Slavia se ujala vedení po 141 sekundách, kdy se prosadil David Michálek. V čase 9:07 se radovali hosté, když Roman Přikryl obral o puk Lukáše Formana a vyrovnal. V polovině utkání vrátil domácím náskok Martin Dočekal a v 37. minutě zvýšil z přečíslení Matěj Zabloudil.

Ve třetí třetině nejdříve navýšili rozdíl Vojtěch Střondala a Martin Šťovíček už na 5:1. Stadion vrátili do hry Fin Riku Sihvonen s Lukášem Válkem, ale za 34 sekund získal Matěj Psota Třebíči náskok 6:3. Pět minut před koncem ještě zkorigoval výsledek Ondřej Procházka.

Vsetín bodoval počtvrté v řadě a z toho potřetí vyhrál. Valaši otevřeli skóre v 7. minutě v přesilové hře díky Miroslavu Indrákovi. V čase 12:54 sice odpověděl Vlastimil Dostálek, ale v 27. minutě opět získal Vsetínu vedení Jan Berger a po 29 sekundách závěrečného dějství se prosadil podruhé v utkání Indrák.

O pojistku výsledku se postaral brankář Málek, který zachytil puk a střelou přes celé hřiště do prázdné branky se zapsal mezi střelce. "Brankář nás dnes podržel a navíc ukázal obráncům a útočníkům, jak se dávají góly," řekl klubovému webu trenér Vsetína Roman Stantien. Havířov po dvou výhrách za sebou neuspěl a prohrál doma pátý ze šesti duelů v sezoně. Nenavázal na týden staré vítězství nad poslední Kadaní (4:0) před vlastním publikem.

Vsetín se dostal před Prostějov, který prohrál doma v derby s Přerovem 3:7. Pro Jestřáby to byla teprve druhá porážka z uplynulých osmi duelů a Zubři na šestý pokus poprvé v sezoně vyhráli mimo svůj led. Za vítěze se zaskvěl dvěma góly a asistencí Jakub Svoboda, branku a dvě přihrávky si připsal Jakub Herman.

Dál se trápí Poruba, která podlehla v Ústí nad Labem a utrpěla čtvrtou porážku za sebou. Za Slovan dal dva góly Vítězslav Bílek a po třech bodech za branku a dvě asistence si připsali Jiří Drtina a Daniel Vrdlovec. Za Ostravany skóroval dvakrát Kanaďan Samuel Bitten. Ústí nad Labem vyhrálo třetí z uplynulých čtyř zápasů.

Popáté v řadě uspěla venku Jihlava, která i díky dvěma trefám Jiřího Fronka zvítězila ve Frýdku-Místku 5:2. Sokolov zdolal Vrchlabí 4:1 a dosáhl na druhé vítězství z posledních pěti utkání. Dvakrát se trefil za Baník Vojtěch Tomi. Kolín doma porazil Šumperk 5:2 a pro Kozly to byla čtvrtá výhra z posledních pěti zápasů.

Benátky nad Jizerou vyhrály počtvrté za sebou a Kadaň porazily 4:1. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci k tomu pomohl Jakub Rychlovský. Za domácí nastoupil poprvé také slovenský útočník Martin Faško-Rudáš, zapůjčený z extraligového Liberce, a zaznamenal asistenci. Trhači ani ve 13. utkání v sezoně nebodovali.

13. kolo první hokejové Chance ligy:
Havířov - Vsetín 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 13. Dostálek - 7. a 41. M. Indrák, 27. Berger, 59. J. Málek. Rozhodčí: Ondráček, Pilný - Hanzlík, Gančarčík. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 908.
Benátky nad Jizerou - Kadaň 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Branky: 8. a 10. Rychlovský, 9. Wiencek, 29. Čederle - 35. Bernat. Rozhodčí: Bejček, Jechoutek - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 155.
Třebíč - Litoměřice 6:4 (1:1, 2:0, 3:3)
Branky: 3. D. Michálek, 31. Dočekal, 37. M. Zabloudil, 47. Střondala, 49. Šťovíček, 55. Psota - 10. R. Přikryl, 52. Sihvonen, 55. Válek, 55. O. Procházka. Rozhodčí: Čech, Skopal - Jindra, Otáhal. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1536.
Ústí nad Labem - Poruba 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 32. a 46. V. Bílek, 20. Vrdlovec, 32. J. Drtina, 54. Trávníček - 11. a 48. Bitten. Rozhodčí: Wagner, Petružálek - Polonyi, Hnát. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 598.
Sokolov - Vrchlabí 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Branky: 14. a 36. Tomi, 30. D. Novotný, 36. Šmerha - 38. Mrňa. Rozhodčí: Grech, Hucl - Sedláček, Baxa. Vyloučení: 6:9, navíc M. Voženílek (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 685.
Kolín - Šumperk 5:2 (0:0, 4:2, 1:0)
Branky: 22. Petržilka, 34. D. Šafránek, 38. L. Krejčík, 39. J. Veselý, 59. Štohanzl - 24. Pěnčík, 31. Spratek. Rozhodčí: Jaroš, Kostourek - Kreuzer, Polák. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 746.
Frýdek-Místek - Jihlava 2:5 (0:0, 1:5, 1:0)
Branky: 34. Klimša, 44. Tadeáš Král - 26. a 40. Fronk, 29. F. Seman, 31. Eliáš, 40. Kowalczyk. Rozhodčí: Koziol, Cabák - Konvička, Hranoš. Vyloučení: 5:4, navíc Kowalczyk (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 586.
Prostějov - Přerov 3:7 (0:1, 2:3, 1:3)
Branky: 22. J. Kloz, 35. Klimíček, 45. Rudovský - 35. a 58. Jakub Svoboda, 4. Herman, 25. D. Krenželok, 39. Matěj Svoboda, 52. Süss, 53. Matěj Novák. Rozhodčí: Obadal, Květoň - Měkýš, Blažek. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:2. Diváci: 2581.