Vrchlabí - Vsetín 4:5Vsetín si upevnil třetí místo v první lize

Hokejisté Vsetína vyhráli v dohrávce 23. kola první ligy ve Vrchlabí 5:4 a díky pátému vítězství za sebou si upevnili třetí místo. Valaši po první třetině vedli 2:0, ve druhé části prohrávali 2:4 a nakonec rozhodl v čase 58:13 lotyšský obránce Alexandrs Jerofejevs.

Duel se měl původně hrát jako součást D+D Real Winter Hockey Games pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně v pátek 10. prosince, ale kvůli nepříznivé koronavirové situaci a vládním opatřením byla akce odložena na příští sezonu.

Vsetín dostal do vedení v 6. minutě v přesilové hře Roman Pšurný a v čase 12:52 zvýšil David Vítek. Po 15 sekundách v početní výhodě snížil Marek Hecl a ve 23. minutě v další přesilovce vyrovnal Ondřej Matýs. Po gólech Tomáše Kynčla a opět Hecla měli domácí před polovinou utkání dvoubrankový náskok.

Ve 35. minutě načal obrat Vsetína svým druhým gólem v utkání Pšurný. Po 111 sekundách smazal ztrátu Jan Berger a zápas rozhodl bekhendovou střelou z pozice mezi kruhy Jerofejevs.

Dohrávka 23. kola první hokejové ligy:
Vrchlabí - Vsetín 4:5 (0:2, 4:1, 0:2)
Branky: 21. a 29. Hecl, 23. Matýs, 26. T. Kynčl - 6. a 31. R. Pšurný, 13. Vítek, 42. Berger, 59. Jerofejevs. Rozhodčí: Petružálek, Čáp - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 516.