Zlín - Vsetín 0:2Vsetín vyhrál v derby ve Zlíně a vládne první lize bez ztráty

Hokejisté Vsetína vyhráli ve 4. kole první ligy valašské derby na ledě Zlína 2:0 a nadále vládnou soutěži bez ztráty bodu. Poražení Berani, kteří sestoupili po 42 letech z extraligy, si připsali ve čtvrtém duelu druhou porážku a opět doma. Neporazitelnost udržel také druhý Kolín, který doma vyhrál nad Třebíčí 3:2. Přerov, který jako třetí tým také ještě nepoznal přemožitele, bude duel na ledě Poruby dohrávat až 10. února.

Vsetín vyhrál derby ve Zlíně.

Valašské derby se v ligové soutěži odehrálo poprvé od února 2007, kdy se rivalové utkali v extralize. Šestinásobný mistr Vsetín tehdy hrál dosud poslední sezonu v nejvyšší soutěži.

Bezbrankový stav před návštěvou 7000 fanoušků na Zimním stadionu Luďka Čajky zlomil ve 27. minutě Fin Riku Sihvonen a v čase 31:40 se Vsetín radoval podruhé po gólu Víta Jonáka. Ruský gólman Maxim Žukov, letní posila z Jihlavy, udržel díky 25 úspěšným zákrokům poprvé v novém působišti čisté konto.

Kolín se ujal vedení už po 22 sekundách díky brance Reného Piegla a v 9. minutě zvýšil další obránce Ján Niko ve vlastním oslabení. V čase 16:53 snížil Erik Meluzín a 75 sekund před koncem druhé části vyrovnal Václav Krliš. Kozlové ale rozhodli v čase 53:49 gólem Jana Veselého, který je s osmi body za čtyři branky a stejný počet asistencí nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Jihlava sice bodovala ve dvou z dosavadních tří duelů, ale poprvé oslavila výhru. Dukla vedla ve 14. minutě už 2:0 po brankách Patrika Miškáře a Radka Pořížka. V čase 25:28 zvýšil Tobiáš Handl. V závěrečném dějství Draci překonali gólmana Adama Berana, ale na trefu Jiřího Průžka odpověděl Otakar Šik.

Litoměřice, které v minulé sezoně ovládly základní část, sice prohrály v novém ročníku oba své duely doma, ale venku jsou po dvou vystoupeních stoprocentně úspěšné. Minulý týden vyhrály v Chrudimi nad Pardubicemi B 5:2 a tentokrát na ledě pražské Slavie 4:2. Stadion otočil výsledek z 0:1 na 3:1 díky třem využitým přesilovým hrám, v kterých si připsal tři body za dva góly a jednu asistenci bek Jan Holý. Pražané sice zkorigovali stav, ale hosté výhru pojistili.

Záložní tým Pardubic zabral po dvou prohrách a na druhý pokus poprvé potěšil fanoušky v Chrudimi výhrou. Nad Prostějovem zvítězil 4:0. Gólem a přihrávkou k tomu pomohl zadák Karel Nedbal. Gólman Milan Klouček díky 35 zásahům udržel poprvé v ročníku nulu.

Stejně jako Jihlava se dočkal první výhry Sokolov, který vyhrál ve Frýdku-Místku 2:1. Vítězný gól Baníku vstřelil v 53. minutě Matěj Zadražil. V soutěži už není žádný tým bez úspěchu.

4. kolo první hokejové Chance ligy:
Frýdek-Místek - Sokolov 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 43. Svačina - 39. Osmík, 53. M. Zadražil. Rozhodčí: Zavřel, Bejček - Komínek, Veselý. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 708.
Kolín - Třebíč 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 1. Piegl, 9. Niko, 54. J. Veselý - 17. Meluzín, 39. Krliš. Rozhodčí: Jechoutek, Mejzlík - Bohuněk, Pěkný. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 939.
Slavia Praha - Litoměřice 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky: 23. Žejdl, 50. Všetečka - 30. a 46. Holý, 34. Slavíček, 56. Kuťák. Rozhodčí: Hucl, Květoň - J. Dědek, Thuma. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:3. Diváci: 585.
Šumperk - Jihlava 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 48. Průžek - 5. Miškář, 14. Pořízek, 26. Handl, 54. Šik. Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 705.
Zlín - Vsetín 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 27. Sihvonen, 32. Jonák. Rozhodčí: Kostourek, Petružálek - Blažek, Maštalíř. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 7000 (vyprodáno).
Pardubice B - Prostějov 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 17. Lichtag, 24. Nedbal, 34. Bučko, 52. Rouha. Rozhodčí: Valenta, Jaroš - Jindra, Štofa. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 274.