Zlín - Vsetín 5:4Zlín porazil pod dočasným trenérem Srdínkem v derby Vsetín

Hokejisté šestého Zlína porazili v předehrávce 22. kola první ligy pod vedením dočasného trenéra Jana Srdínka doma ve valašském derby Vsetín 5:4 a po druhé výhře z posledních čtyř zápasů se bodově dotáhli na pátý Prostějov. Druhý Vsetín prohrál venku počtvrté za sebou a na vedoucí Porubu ztrácí nadále deset bodů.

Dosavadní kouč zlínské juniorky Srdínko převzal tým spolu s šéftrenérem mládeže Zdeňkem Sedlákem v roli asistenta ve čtvrtek po odvolání hlavního kouče Miloše Říhy i jeho asistentů Petra Lešky a Oldřicha Horáka. Vsetínští hokejisté stejně jako ve středu doma proti Sokolovu absolvovali rozbruslení v dresech s jednotným číslem 23, aby uctili památku v neděli zesnulé klubové legendy Romana Čechmánka. Olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa byl zlínským odchovancem.

Do utkání vstoupili lépe hosté a v čase 3:52 otevřel skóre svým 10. gólem v sezoně Erik Hrňa. Vývoj otočil trefami v 18. a 31. minutě Denis Kindl. Za 66 sekund sice odpověděl obránce Šimon Jenáček, ale 80 vteřin před koncem druhé části vrátil Beranům náskok Ukrajinec Staniskav Sadovikov a ve 44. minutě zvýšil Michal Gago na 4:2.

Za 79 vteřin ale vrátil do hry Vsetín svou první brankou v sedmém zápase v první lize Adam Koláček a za dalších 16 sekund smazal ztrátu Luboš Rob. V 52. minutě rozhodl druhou reprízu posledního finále ve prospěch obhájce triumfu Martin Novák. Tu první vyhrál doma Vsetín 4:2.

Předehrávka 22. kola první hokejové ligy:
Zlín - Vsetín 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)
Branky: 18. a 31. D. Kindl, 39. Sadovikov, 44. Gago, 52. Martin Novák - 4. Hrňa, 32. Š. Jenáček, 45. A. Koláček, 46. Rob. Rozhodčí: Petružálek, Mejzlík - Kokrment, Thuma. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 7000 (vyprodáno).