Česko - Švédsko 5:2Hokejistky v Liberci porazily Švédsko a na posledním turnaji před MS jsou druhé

České hokejistky porazily v Liberci Švédsko 5:2 a na turnaji, který pro ně byl generálkou na dubnové mistrovství světa v USA, obsadily druhé místo. Závěrečnou akci seriálu ženské Euro Hockey Tour vyhrály se ziskem deseti bodů Finky, nejúspěšnějším týmem v součtu všech čtyř turnajů byla česká reprezentace.

České hokejistky slaví branku v zápase s Finskem

Švédky se dnes v Home Credit Areně dostaly v 7. minutě do vedení, ale Češky ještě v první třetině zápas, který sledovalo 3155 diváků, otočily. Dvěma góly a asistencí se pod výhru svěřenkyň kanadské trenérky Carly MacLeodové podepsala Kateřina Mrázová. Velmi dobrý výkon proti aktivně hrajícím Seveřankám podala brankářka Blanka Škodová.

Turnaj Euro Hockey Tour žen v Liberci:
Česko – Švédsko 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky: 45. a 51. Mrázová, 10. Šapovalivová, 11. Pejzlová, 31. Křížová - 7. Forsgrenová, 46. Lundinová.
Finsko – Německo 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)