Linköping s triem Čechů vypadl po maratónském duelu

STOCKHOLM

Hokejisté Linköpingu vedeni českým koučem Slavomírem Lenerem vypadli po dramatické bitvě ve čtvrtfinále play-off švédské ligy. V rozhodujícím sedmém utkání v pondělí loňský finalista a druhý tým základní části prohrál doma se Skellefteou 2:3 až ve třetím prodloužení. Třetí nejdelší zápas v historii švédské ligy ukončil ve 103. minutě finský útočník Kimmo Koskenkorva.

Stadion Cloetta Center v Linköpingu - ilustrační fotografie

Linköpingu, který Lener převzal před touto sezónou, nepomohl ani gól Jana Hlaváče, jenž ve 13. minutě po asistenci Jaroslava Hlinky vyrovnal na 1:1. Skóre zápasu otevřel už ve třetí minutě český obránce Skelleftey Pavel Skrbek. Jeho tým se v semifinále střetne s vítězem základní části Färjestadem. Druhou dvojici tvoří obhájce titulu HV 71 a Frölunda.

Sedmé zápasy čtvrtfinále play-off švédské hokejové ligy:
HV 71 - Timra 4:2, konečný stav série 4:3; Linköping - Skelleftea 2:3 v třetím prodl. (Hlaváč 1+0, Hlinka 0+1 - Skrbek 1+0), konečný stav série 3:4.