Pardubice - Ml. Boleslav 4:5 SNBruslaři z Boleslavi venku válí, v nájezdech jim vystřelil úspěch Flynn

5. 1. 2021 20:46

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v dohrávce 9. kola extraligy v Pardubicích 5:4 po samostatných nájezdech a připsali si venku páté vítězství v řadě. V dresu Bruslařského klubu zazářil útočník Oscar Flynn, který nejdříve v 59. minutě vyrovnal na 4:4 a v desáté sérii rozstřelu svým třetí úspěšným pokusem ze čtyř rozhodl. Dynamo po osmizápasové vítězné sérii podruhé za sebou prohrálo a útočník Matěj Blümel mu pomohl premiérový hattrickem v nejvyšší soutěži jen k bodu.

Zleva brankář Pardubic Pavel Kantor a Pavel Kousal z Mladé Boleslavi.Foto: David Taneček, ČTK

Nástup do utkání se lépe povedl Pardubicím, které se dostaly do vedení již v sedmé minutě při hře čtyř proti čtyřem. Blümel ujel v páru s Mandátem a místo přihrávky zvolil střelu, jím vyslaný kotouč zamířil přesně nad lapačku brankáře Růžičky. Pavel Kousal na opačné straně mohl odpovědět, jeho teč Najmanova pasu minula na cíl, poté se do samostatného úniku dostal Robert Kousal, ten ale nepřelstil gólmana hostí.

Dynamo získalo dvoubrankový náskok po další povedené akci reprezentanta Blümela: dvacetiletý útočník využil vlažného střídání Středočechů a po Paulovičově nahrávce se trefil přesně na Růžičkovu lapačku. Domácí se snažili být aktivní směrem dopředu, v 17. minutě ujel všem Svačina, ale puk mezi betony brankáře Bruslařů neprocpal.

Východočechům se dařilo unikat do rychlých přečíslení, ve 23. minutě ujeli Svačina s Kusým proti jedinému obránci soupeře, ale neuspěli. A tak udeřila Mladá Boleslav: Bičevskisovu střelu od modré čáry jemně tečoval Pavel Kousal a snížil ztrátu hostí. Dynamo ale o 97 sekund později opět vedlo o dvě branky, Paulovič vyslal do úniku Poulíčka a ten - ač byl tísněn - dokázal překonat Růžičku.

Mladé Boleslavi se v Pardubicích dařilo umně tečovat kotouče letící na branku Dynama. Ve 31. minutě se to povedlo Šťastnému po Šidlíkově nahození a Bruslaři ztráceli už jen gól. Snižující trefa vlila hostům krev do žil, Kantor byl v jednom kole, Strnad po rychlé kombinaci střílel do poloprázdné branky, ale minul. Domácí kouč Král zareagoval na nepovedenou pasáž oddechovým časem a nápor hostí tím otupil.

Hned na začátku třetí části hry dokonal Blümel svůj první hattrick v extralize. Paulovičovu přesilovkovou střelu vyrazil Růžička právě k pardubickému mladíkovi a ten puk spěšně poslal do sítě. Hostující střídačka reklamovala postavení v brankovišti, trenérská výzva jí ale nevyšla. Jenže Středočeši záhy opět snížili, když využili početní výhodu, Ševcovu střelu za Kantora dorazil Šťastný.

Ve 47. minutě se do velké šance dostal Paulovič, v tísni ale neuspěl a své konto tří asistencí o gól nerozšířil. Mladá Boleslav mohla srovnat krok v početní výhodě, neuspěla však. Těsně po jejím skončení zajímavou střelou Kantora protáhl jeho bývalý spoluhráč Claireaux. V 50. minutě zaútočil na hattrick Šťastný, těsně před pardubickým brankovištěm ale v rychlém zakončení minul.

Bruslaři pak sice nepotrestali Válovo podrážení, ale i tak se dočkali vyrovnání. Pomohl jim poněkud kurióznější moment, kdy se brankář Kantor mylně domníval, že Flynn nahodí puk po mantinelu a předem pro něj vyjel, místo toho jej mladoboleslavský útočník překvapil a poslal kotouč napřímo do poloodkryté branky.

Pardubice měly možnost rozhodnout v prodloužení poté, co Pavel Kousal v rohu útočného pásma sevřel puk rukou a obdržel dvouminutový trest. Největší šanci v přesilovce měl Poulíček, ale nedokázal překonat Růžičku po Romanově stříleném pasu. Ve druhé polovině nastavení Mladá Boleslav zatlačila Dynamo do jeho obrany, po gólu volala Hrbasova střela v poslední minutě, ale těsně minula cíl.

Samostatné nájezdy dlouho nemohly odhalit vítěze, po devíti sériích byl jejich stav nerozhodný 3:3, v té desáté Flynn prostřelil Kantora mezi betony, na pardubické straně neuspěl Machala.

Dohrávka 9. kola hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 4:5 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Blümel (Mandát, J. Mikuš), 15. Blümel (Paulovič), 27. Poulíček (Paulovič), 41. Blümel (Paulovič, Nakládal) - 25. P. Kousal (Bičevskis), 31. D. Šťastný (Šidlík, Cienciala), 45. D. Šťastný (Ševc), 59. Flynn (Ševc, D. Šťastný), rozhodující sam. nájezdech Flynn. Rozhodčí: Pražák, Úlehla - Rampír, Špringl. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Bez diváků.
Pardubice: Kantor - Nakládal, J. Kolář, Hrádek, J. Mikuš, J. Zdráhal, Ďaloga, Holland - Blümel, Poulíček, Paulovič - Camara, R. Kousal, Mandát - Svačina, O. Roman, Kusý - Matýs, O. Rohlík, O. Machala. Trenér: R. Král.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Hrbas, Pláněk, Moravec, Šidlík, Fillmann - J. Stránský, Bičevskis, J. Strnad - D. Šťastný, Cienciala, Luntner - Alderson, Claireaux, Jääskeläinen - P. Kousal, O. Najman, Flynn. Trenér: R. Rulík a P. Patera.

Souhrn z výsledků:
1.3.2022 43. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - Mountfield HK Hr. Králové Litvínov - Hr. Králové Odloženo
20220301T17 : 30:00+0000
Litvínov vs. Hr. Králové
Litvínov
Hr. Králové
17.2.2022 43. kolo Sparta HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary K. Vary Sparta - K. Vary Odloženo
20220217T18 : 30:00+0000
Sparta vs. K. Vary
Sparta
K. Vary
15.2.2022 42. kolo K. Vary HC Energie Karlovy Vary - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice K. Vary - Č. Budějovice Odloženo
20220215T15 : 30:00+0000
K. Vary vs. Č. Budějovice
K. Vary
Č. Budějovice
8.2.2022 44. kolo Olomouc HC Olomouc - HC VERVA Litvínov Litvínov Olomouc - Litvínov Odloženo
20220208T18 : 00:00+0000
Olomouc vs. Litvínov
Olomouc
Litvínov
6.2.2022 45. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary K. Vary Litvínov - K. Vary Odloženo
20220206T15 : 30:00+0000
Litvínov vs. K. Vary
Litvínov
K. Vary
30.1.2022 44. kolo Hr. Králové Mountfield HK - HC Vítkovice Ridera Vítkovice Hr. Králové - Vítkovice Odloženo
20220130T16 : 00:00+0000
Hr. Králové vs. Vítkovice
Hr. Králové
Vítkovice
26.1.2022 43. kolo Pardubice HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc Olomouc Pardubice - Olomouc Odloženo
20220126T17 : 00:00+0000
Pardubice vs. Olomouc
Olomouc
25.1.2022 42. kolo Zlín PSG Berani Zlín - BK Mladá Boleslav Ml. Boleslav Zlín - Ml. Boleslav Odloženo

Souhrn z kalendáře:
zítra Odloženo 42. kolo Zlín PSG Berani Zlín - BK Mladá Boleslav Ml. Boleslav TV Tipsport Zlín - Ml. Boleslav Vsadit
Zlín
zítra 17 : 30 51. kolo Plzeň HC Škoda Plzeň - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice ČT sport Plzeň - Č. Budějovice Vsadit
Plzeň vs. Č. Budějovice
Plzeň
zítra 18 : 00 49. kolo Pardubice HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno Brno TV Tipsport Pardubice - Brno Vsadit
20220125T18 : 00:00+0000
Pardubice vs. Brno
Brno
zítra 18 : 30 37. kolo Sparta HC Sparta Praha - HC VERVA Litvínov Litvínov TV Tipsport Sparta - Litvínov Vsadit
20220125T18 : 30:00+0000
Sparta vs. Litvínov
Sparta
Litvínov
26.1. Odloženo 43. kolo Pardubice HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc Olomouc TV Tipsport Pardubice - Olomouc Vsadit
Olomouc
26.1. 17 : 30 47. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary K. Vary TV Tipsport Vítkovice - K. Vary Vsadit
20220126T17 : 30:00+0000
Vítkovice vs. K. Vary
Vítkovice
K. Vary
26.1. 18 : 00 52. kolo Kladno Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec Třinec TV Tipsport Kladno - Třinec Vsadit
20220126T18 : 00:00+0000
Kladno vs. Třinec
Kladno
27.1. 17 : 30 46. kolo Plzeň HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice Pardubice O2 TV Sport Plzeň - Pardubice Vsadit
20220127T17 : 30:00+0000