Článek
11. kolo: Kometa Brno - Kladno
„Je to sice pořád konkurence, ale vždycky je to o mých výkonech. S Oscarem už jsme se trochu bavili, zatím jsme se ale museli soustředit na zápas, naše situace není jednoduchá. Určitě si ale prostor najdeme,“ citoval pozápasová slova Brízgaly Kladenský deník.
Rytíři se nejprve v první třetině ujali vedení, v té druhé ale dostali tři góly a Kometa zdánlivě směřovala za očekávanou výhrou, aby v závěrečném dějství dokázali hosté z Kladna srovnat. „Ve druhé třetině jsme upustili od toho, co jsme měli hrát. Kometa zvýšila svůj tlak a výkon, dostávali jsme se pod tlak. Kluci byli utavení a z toho plynuly chyby. Víceméně tam byla pasáž, ve které jsme měli zamotané hlavy, což vyústilo ve dvougólový náskok soupeře. Klukům patří hold, že to nevzdali, a dotáhli to do konce. Soupeř měl ještě šance na to, aby ve třetí třetině odskočil a ukončil ten zápas. Tam nás podržel Brízgala,“ popisoval asistent trenéra Kladna Ivan Majeský.
V prodloužení přečkali Rytíři další těžké chvíle, Kometa hrála přesilovku 5 na 3, Brízgala se musel co ohánět. „Prodloužení pak bylo fyzicky náročné, pět minut jsme byli zavření v pásmu. Naštěstí mě to tam dvakrát trefilo a ke konci jsme to párkrát vyhodili. Je super, že jsme to umlátili,“ říkal brankář, jehož úspěšnost zásahů se v této sezoně ale pořád pohybuje na spíše podprůměrných 91 procentech.
V nájezdech pak Kladno třikrát proměnilo a bralo extra bod navíc. „Potřebujeme hrát kladenskej hokej, nepříjemný a dotěrný. Potřebujeme to víc zdůraznit a jsem rád, že to Míra (Forman) vzal v Brně na sebe. V neděli zkusíme navázat na dnešní výhru a doufám, že se od ní odpíchneme. Sparta také nemá výkony, které by chtěla. Vlítneme na ně,“ slibuje Brízgala před nedělním šlágrem s velkým rivalem.