Hlavní obsah

Flek se divil opomenutí spoluhráče v olympijské nominaci. Hrozně mě to překvapilo, tvrdí

4:29
4:29

Chcete-li článek poslouchat, přihlaste se

Aktualizováno

Velká úleva v Brně. Hokejisté Komety nemohli nejdelší šňůru proher za poslední roky utnout lépe. Doma smetli Litvínov 7:2 a po šesti prohrách v řadě slaví svou nejvyšší výhru sezony, Jiří Horáček první triumf v nové roli hlavního kouče brněnského celku. Pod kanonádu se podepsal zejména čtyřbodový Kristián Pospíšil a taky navrátilec do sestavy Jakub Flek. Kapitán brněnského celku vstřelil v půlce zápasu důležitý gól na 2:1, kterým odšpuntoval drtivou druhou polovinu zápasu v podání brněnského celku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Video: Tipsport Extraliga / BPA

Článek

40. kolo: Brno - Litvínov

„Předvedli jsme výborný výkon. Po té sérii výsledků jsme tohle potřebovali jako sůl,“ řekl Flek po utkání.

Bylo pro vás těžké se do toho po nemoci a dvouzápasové absenci dostat?

Měl jsem klasickou chřipku, takže začátek byl těžký, protože jsem dlouho nebyl na ledě a byl jsem zafuněný. Věděl jsem ale, že to bude otázka první třetiny a pak se to prodýchá.

Ale vletěl jste do toho hodně aktivně od první minuty..

To že mám kašel, neznamená, že budu stát na trojnožce (úsměv). To není můj styl. Kdybych nebyl připravený do zápasu, tak do něj nejdu, ale už to bylo dobré. Museli jsme to hlavně zlomit. Měl jsem šance na víc gólů, ale čert to vem dneska.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Brno - Litvínov 2:1 (32. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Střelecky jste se přitom v poslední době docela trápil. V posledních devíti zápasech dal jediný gól.

Byla tam trápenka. Nechci to nazývat trápení, předtím, na co jsme sáhl, tam padlo pomalu všechno. Už jsem dost zkušený, abych věděl, že tyto vlny v sezoně přicházejí, tohle byla bohužel vlna, kdy to nepadalo a doufám, že jsem to zlomil.

Během vaší absence došlo ke změně na trenérském postu. Rezignoval hlavní kouč Kamil Pokorný, jehož nahradil Jiří Horáček. Co jste říkal na trenérovu rezignaci?

Samozřejmě mě to strašně mrzí, protože Kamil byl a je skvělý člověk. Nemyslím, že to bylo o něm, ale v první řadě o nás. Vyhráli jsme titul a teď měli horší období. I na něj to bylo moc, on si to hrozně bral, všichni to víme. Takže mě to za něj mrzí, ale i tohle k hokeji patří.

Trenér Horáček říkal, že jste změnili jen detaily, vnímáte to stejně?

Je tam změněných pár věcí, které nebudu prozrazovat, ať si to soupeři načtou, jestli budou chtít. Nemyslím si ale, že jde o extra velké změny.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Brno - Litvínov 3:1 (34. Kos)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Když se ještě vrátíme k vaší absenci, tak vy jste na nemoci náchylnější, že?

Jo, někdy jo. Trošku jsem kolem Vánoc přecházel nachlazení, ale tomu se nevyhnete. Ten program je hodně našlapaný. Navíc jsem objížděl nároďáky a odpočinku tam moc nebylo. I když mi hraní vyhovuje, tak tím, že jsem přechodil nachlazení, mě to trošku sestřelilo do horeček. Doma jsem lehl, ale už je to v pořádku.

Tak teď by imunita mohla vydržet aspoň do olympiády, že?

Jo, cpu se vitamíny a vším, co je potřeba.

Do české nominace na únorovou olympiádu v Miláně jste se dostal jako jediný hráč, který nikdy nehrál v zámoří. Co to pro vás znamená?

Je to splněný sen a bezpochyby vrchol kariéry. Vážím si toho neskutečně, být ve společnosti takových hráčů, jací budou v našem týmu i v těch ostatních. Je to neskutečná pohádka, věřím, že tam odvedeme maximum.

Kristián Pospíšil ve slovenské nominaci pro olympiádu chybí, bavili jste se o tom?

Mě to osobně hrozně překvapilo. Nechci zasahovat do nominace slovenského národního týmu, ale upřímně jsem si myslel, že tam bude. Poslední zápasy má fazónu. Bavili jsme se o tom a říkal jsem mu, ať nevěší hlavu. Měsíc do olympiády je ještě strašně dlouhý, hodně zápasů před námi a stát se může cokoliv, ať je připravený. Ještě to může vyjít.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Brno - Litvínov 1:0 (7. K. Pospíšil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sledujete dění kolem arény pro olympiádu v Miláně, kterou dokončují na poslední chvíli?

Dneska jsem viděl zase nějaké video a četl informaci, že snížili kapacitu. Sleduju to okrajově a video z dneška už vypadalo dobře. To, co bylo venku před čtrnácti dny, působilo trošku strašidelněji, takže věřím, že kluci ví, co dělají a bude to připravené.

Hrát se bude na ještě kratším kluzišti než v NHL, co na to říkáte?

Bude to pro všechny stejné a budeme se na to muset stejně adaptovat. V Americe sice mají úzké kluziště všude, ale mně osobně užší kluziště vyhovuje, je to dobré pro rychlé nohy. Nemyslím si, že to bude problém.